Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki prolaktin túltermelődés...

Aki prolaktin túltermelődés miatt hízott meg?

Figyelt kérdés
Bromochriptin vagy norprolac szedése után visszaállt a súlyotok az eredetire?
2010. nov. 27. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Logikusan, ha az ok megszűnt, vissza kéne állnia, de meg kell méretni a prolaktint, és be kell indítani a fogyást, -napi 500 Kcal.
2010. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez logikus, hogy ha kevesebbet eszel, akkor fogysz, de én azt szeretném megtudni, hogy aki szedett ilyet, és mondjuk semmit nem változtatott az étrendjén, az vissza fogyta-e, amit felhízott, mivel én úgy híztam, hogy semmivel nem ettem többet. Akkor ha logikusan nézzük, semmivel nem kellene kevesebbet enni, ha helyreáll a gyógyszertől. Vagy rosszul gondolom??

Ezért kérdeztem, hogy aki szedi, az hogy járt?

2010. nov. 28. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy van.

A szervezet nem gép, mialatt hormontúltengésed volt, az anyagcserédben is átalakut pár száz vegyi reakció, meg pl. nőtt a bél felszívófelülete, az epetermelés, lassult a bélpassage, ilyesmi.

Ezek nem múlnak el csak úgy, van hogy örökre megmarad a korábbi változás.

Tehát hízékonyabb lettél, és maradtál egyenlőre.

Nem jó hír, sajnos.

2010. nov. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ejha :)

ezt alaposan kifejtetted, köszönöm, de tényleg nem jó hír. :(

2010. nov. 29. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizti,hogy ezért hiztál meg?

Nekem a doki 2 évig nem tudta rendesen beállitani, összevissza volt, hol magas, hol alacsony. És abszolut nem tudtam hizni(48-50 kg voltam). Amikor helyreállt a szintje , akkor tudtam 10 kg-ot felszedni(bár ebbe beetartozik másik hormonkezelés is), de a szülés után már 5 lement ebből.

2010. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

promokriptint szedtem, mert magas volt a prolaktin szintem, 1 honap alatt helyreallt. Valoban fogytam 5-6 kg, de pontosan nem tudom, hogyha attol van-e?

2010. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az endros dokinőm, hogy kb öt év mire a hormonok totál rendbe jönnek és hiába jó az eredményem az anyagcserémnek idő kell míg helyre vágja magát.
2010. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, biztos igazad van, de sokat szamit az is hogy kinek mennyivel haladja meg az ertek a megengedet hatart.
2010. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!