Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha rendszertelenül szedem a...

Ha rendszertelenül szedem a gyógyszert lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Az előző hónapban rendesen szedtem a gyógyszert, de ebben a hónapban kb 3-4 naponta. Mennyire véd meg a fogamzásgátló? Nem baj ha besikerül a baba :) bár nyilván nem gyógyszerrel kéne..
2010. nov. 22. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így szeded, a gyógyszer alig véd, hiszen a mai gyógyszerek hormontartalma csekély. Én rendesen szedtem, mindennap ugyanabban az időben, de csúnyán megfáztam.... teherbe is estem... Szóval ha így szeded, elég nagy a terhesség esélye. Nem hiába mondják, hogy ha valakinek hasmenése van vagy antibiotikumot szed (ez gyengíti a hatást), valamiféle kiegészítő védekezést is csináljon. Ja! én nem szedtem semmit és nem is ment a hasam, csak lázas voltam néhány napig...
2010. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
bevallom valahol nem bánnám..
2010. nov. 22. 18:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2010. nov. 22. 18:22
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem bánnád, akkor minek szeded egyáltalán? Igaz, a babának nem ártasz, de ez így lutri...
2010. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd abba gyógyszert,így biztosabb a dolog és nem kell 1 fejlődő magzatnak a gyári hormon!
2010. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még várnom kéne a babával (nem a korom miatt) Szivem szerint most abba hagynám. Én lennék a legboldogabb...
2010. nov. 22. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez így semmit sem véd.Amúgy is két hét alatt fejti ki hatását.Szóval így simán terhes maradhatsz.
2010. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De ha előző hónapban rendesen szedtem, akkor elvileg valamennyire védett vagyok...nem? Nyilván nem 100%
2010. nov. 22. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
ÉS a párod is szeretne babát? Nehogy az legyen ,hogy utána elhagy mert ő nem akar és úgy tudta te szeded a gyógyszert
2010. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A pároddal kéne ezt megbeszélned, az nem elég, hogy te nem bánnád...

3-4 naponta szedni semmit sem ér, simán becsúszhat a baba, és ha ez úgy történik, hogy a párod nem is igazán szeretné, az nem túl jó.

Valamint ha nem is csúszik be a baba, csúnyán összekuszálhatja a hormonháztartásod, szerintem az sem hiányzik. Barátnőmnek is volt egy ilyen periodusa, bulik, meg rendszertelenség, és sokszor elfelejtette bevenni. Teherbe nem esett, de vagy 3 hónapig nem is menstruált...

Úgyhogy ez így egyáltalán nem hasznos. Vagy szedjed normálisan, vagy hagyd abba. És a pároddal ne felejtsd el megbeszélni.

2010. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!