Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kapott más is ilyen gyógyszert...

Kapott más is ilyen gyógyszert? Meddig kell ezt szedni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje próbálkozunk,de nem sikerül teherbe esnem.Csináltak labort és magasabb lett egy kicsit a TSH szintem.Kaptam most L-Thyroxin nevű gyógyszert.Napi fél szemet kell szednem.

Ugye ezt nem kell majd egész életemben szednem?

Még egy kérdés:Az érték 4.745 (0.460-4.680-ig jó)

Akkor nekem most pajzsmirigy alul vagy túlműködésem van?


2009. jan. 8. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a TSH-m 5,7 és mégsem kaptam rá gyógyszert. Ilyen stádiumban nem kötelező a gyógyszeres kezelés, de orvosa válogatja!

Alulműködésed van.

Ha nem tudják beállítani, vagyis gyógyszer nélkül visszamegy magasra a TSH, akkor egész életedben szedned kell. Viszont ezt simán csak a pajzsmirigyhormont pótolja, amit gyébként is kellene, hogy termeljen a pajzsmirgyed! Semmi gond nem lesz!

Én most 5,7-es TSH -val várok babát, bár így valószínű, nekem is szednem kell ezt a gyógyszert...

2009. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Tudod nekem valószínűleg azért adtak rögtön gyógyszert,mert nem sikerül teherbe esnem.Egyébként tényleg nem nagy az eltérésem.

Szerinted a gyógyszerrel együtt sikerülhet a baba?

2009. jan. 8. 14:00
 3/6 A kérdező kommentje:

Válaszolna nekem még egy dologra valaki?

Tényleg hízni fogok ettől a gyógyszertől?

Mert most éppen ilyeneket olvastam és nagyon megijedtem!

2009. jan. 8. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ezt szedem de nekem se alul se felül nem termel hanem nincs pajzsmirigyem ezért kell. 3 hónapos korom óta szednem kell.

Hízás: ez nem vonja maga után a hízékonyságot. Sőt! Amióta befejeződött a növekedésem vagyis úgy 17 éves korom óta nem nagyon változott a súlyom és terhesség idején sem híztam ugyanannyival jöttem ki a kórházból mint amennyivel kezdtem. Pedig mindent eszek. Természetesen nem lehet vele megenni vele mindent mert akkor persze hogy hízik az ember ugyanúgy mintha nem szedné de nem hajlamosít mint pl. egyes fogamzásgátlók.

2009. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előző válaszoló vagyok

Nekem a gyógyszert emelni kellett 25 mikrogrammal mert kevés volt a terhességhez de emelés után fél hónapra rá megfogant szóval a válasz a kérdésedre igen mert ha jól be van állítva akkor megmarad a baba.

2009. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem ugye nehezen állt vissza a peteérésem. Már ettől lehet, hogy magasabb a TSH. Olyan szinten összefüggnek ezek, egymást befolyásolják, hogy sosem tudod meg, hogy melyik volt a másik okozója.

A hízásban én nem hiszek, ha jól be van állítva, akkor olyan, mintha a pajzsmirigy csinálná, és semmi mesterséges nem lenne benne.

Még valami. Szimpla jódhiánytól is lehet eltérés, mert most ahogy írtam, most jöttem rá, hogy mióta az utóbbi 2 ciklusban visszaállt a peteérésem, az első hónapban kezdtem el jódaqua-t inni! Napi 1 mokkáskanál kell.

Lehet, hogy nekem az segített???...

2009. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!