Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a velemenyetek az Elevitrol?

S.Eszter24 kérdése:

Mi a velemenyetek az Elevitrol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt szeretnem kerdezni, hogy szerintetek szedhetem az Elevit kapszulat? Meg nem vagyok terhes, sajnos, de mar nagyon-nagyon szeretnenk es gondoltam jo volna szedni valami vitamint. Ugy hallottam az Elevitet lehet terhesseg elott is szedni, es nagyon jo.

szerintetek?

Koszi


2010. nov. 4. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha úgy gondolod szedd. Én terhesen is hébe hóba szedtem, bár nálam kapásból úgy kezdte a nőgyógyász hogy egy szar... mégis vettem egy levéllel és kb heti 2 db-ot vettem be belőle. Nem vagy terhes, szerintem nagyon meghozza az étvágyadat és elkezdesz tőle hízni. Az elevitet rendszeresen szedők között pedig sok a nagy súlyú baba, gondolom a vitaminbomba miatt.
2010. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem végig a terhesség alatt,szerintem is nagyon jó! Ezt abból gondolom,hogy sose voltam vérszegény,pedig ez gyakran előfordul a kismamáknál,minden leletem mindig jó volt,pedig nem táplálkoztam túl változatosam meg egészségesen. A babám is makk egészségesen született. Szóval szerintem szedd nyugodtan és sok sikert!
2010. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a teherbe esésem előtt 4 hónappal kezdtem el szedni. Nem híztam tőle egy dekát sem, pedig hízékony vagyok.

Mindkét terhességem alatt szedtem. Mikor sok gyümölcs volt nyáron, akkor heti 3-4* szedtem, de télen minden nap vettem be.

2010. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szedtem az Elevitet végig a terhesség és a szoptatás alatt is, az orvosom tanácsára. Megnyugtatásul a terhesség alatt össz. 10 kg-t híztam, a babám pedig a 40. héten 3150 g-mal és 51 cm-vel született. Nem gondolnám, hogy nagy baba lett volna,vagy én híztam volna túl sokat :-) Szóval én szedném a helyedben, mert a terhesség korai szakaszában nagyon fontos a kellő mennyiségű vitaminok és a folsav bevitele. Nagyon nem mindegy ebben az intenzív fejlődési szakaszban, hogy milyen a szervezeted felkészültsége! MIhamarabbi babázást és jó egészséget Neked! Üdv. 11 hónapos kisfiú anyukája
2010. nov. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedheted nyugodtan. Én a teherbeesés előtt 2 hónappal kezdtem szedni, nem volt nagyobb az étvágyam, és nem is híztam. Nekem az volt vele a gondom, hogy a vas miatt székrekedést okozott. Terhesség alatt is szedtem, nem lett óriásbabám, 3250 gramm lett. Én sem híztam bálnára, kb. 14 kg jött rám. Felejtsük már el, hogy az Elevittől születnek nagy súlyú babák. Biztosan ez is szervezetfüggő! Szerintem nyugodtan szedheted, nem fogsz ártani ! Egyébként a nőgyógyászom is ajánlotta, hogy kezdjem szedni, amikor ráállunk a babaprojektre.
2010. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!!!

mar el is kezdtem szedni, 2 napja. Remelem ez is besegit abba, hogy teherbe essek. A vitaminok miatt gondolom.

Koszi megegyszer.

2010. nov. 6. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!