Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tegnap volt a nemvárt...

A tegnap volt a nemvárt napja. És ma reggel ilyent teszteltem. Szerintetek is pozitív? Ugye nem csak én látom a második csíkot?

Figyelt kérdés
[link]

okt. 9. 13:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nekem bejött.

De ne várj túl sokat a vizsgálattól, ugyanis ilyen korán nem fog sokat látni, csak max egy pár mm-es petezsákot.


3

okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csak biztos szeretnék lenni benne a munkám miatt. Kemény fizikai munkát végzek és szerintem hosszú távon nem tennék túl jót vele a kicsinek
okt. 9. 16:33
 13/25 anonim ***** válasza:

Persze, érthető! Nem is azért mondtam, hogy ne menj. :)

Én is voltam ilyen korai UH-n, csak a tapasztalatomat írtam le, hogy mire számíthatsz.


3

okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Így már bíztató. :)


Viszont annyira korán mész dokihoz, hogy nem fog tudni terhességet megállapítani, hivatalos papír is akkor készül, ha van szívhang, onnantól számít élő terhességnek. Ilyen halvány teszt után az kb 2 és fél 3 hét múlva lesz.


Két dolgot láthat ilyenkor, megvastagodott méhnyálkahártyát és egy kis felritkulás. Egyik sem jelent 100%terhességet. Egyelőre a pozitív teszt az egyetlen ami jelzi, hogy elindult valami. Ha tudod ez alapján jelezd a munkahelyeden és próbálj vigyázni magadra. Ha hivatalos papír kell, akkor meg irad ki magad táppénzre a szívhangig.



Jó egészséget.

okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kedves előző, a 3as vagyok.

Én pontosan a nemvárt után 2 nappal mentem és 3 mm-es petezsákot látott, rá 5 napra majdnem 6 mm-es petezsákot, illetve a következő alkalommal (1 hét múlva) petezsák/szikhólyag és már 2 mm-es embriót (szívcsőpulzálással).

Esetemben sajnos egyelőre indokolt a gyakori vizit.


Szóval láthat már a doki valamit, de az tényleg minimális. Illetve még "számos" végkimenetele lehet a terhességnek.


"Hivatalos terhességmegállapításra" úgyis vissza fogja rendelni leghamarabb 2 hét múlva.


Nálunk pl. terhesgondozásra a családorvoshoz 8 hetes kor után kell járni.


Kedves kérdező, azért mindenképp fogadd meg az előző tanácsát, ami a munkahelyedet/munkavégzést illeti.


És majd írd le a fejleményeket! 🤞

okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem várt után 3 nappal nincs petezsák, az az 5. Héttől van és naponta kb 1mm-t növekszik.

Neked egy héttel korábban lehetett ovud mint hitted.

okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szeptemer 9-én volt ovum, a nemvárt a naptár szerint 24-én kellett volna legyen és 26-án voltam dokinál. :)


3

okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A naptár appok nem sokat érnek.... a biológia pedig egy tény. 5. Hét előtt nincs petezsák. Nem jó dolog megtévesztő dolgot írni. Olvass utána, mert más kezdő kismamák bepánikolnak, ha 5. Hét előtt mennek és nincs ott még semmi, mert te butaságot írsz.


Ugyan ez a tévedés megy mindig azzal is, hogy mensi előtti napon estek teherbe.... nem nem mensi előtti közvetlen napon mivel eltolódott az ovu ezért baba nélkül is sokkal hosszabb lett volna a ciklus és késett volna 2 hetet. De egyszerűbb azt írni, hogy huh mensi előtt 2 nappal. Ezekre mind van biológiai logikus magyarázat, csak senki nem olvas utána.


Bocsánat nem kötekedésnek szánom, de én pl betojnék a leírásod után, ha nem látna a doki semmit mikor odaállítanék 3 nap késéssel.

okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem írok butaságot. Az ovum biztosan akkor volt. 100% :)

"a nemvárt a naptár szerint 24-én kellett volna legyen", csak erre szól a naptár része (azt gondoltam, ez elég érthető).

De ha kiszámolod is, 14 nap luteállisal, akkor ugyanott vagy.


Direkt írtam, hogy ne számítson sokra, mert MAX. Egy pár mm-es petezsákot láhatnak.

+ az én tapasztalatom a fejlődésről, amit leírtam a vizsgálatokról.


Őszintén szólva, én is meglepődtem, hogy már az első UH-n mutatta, mert egyáltalán nem számítottam rá. Viszont kezelés miatt muszáj volt mennem korai vizsgálatra. Különben 6 hét előtt nem mentem volna (és ilyen gyakran se).


Ezek az én tapasztalataim, nem félrevezetés.

okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát jó, végül is nálam is furán működött... 20mm petezsákban még nem volt embrió.


A lényeg, hogy azért ezek az értékek nem átlagosak és ritkák. Ezt azért érdemes hozzátenni.

okt. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!