Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés meghatározás 28...

Peteérés meghatározás 28 napos ciklus esetén?

Figyelt kérdés
Ciklusom 28 napos, amióta az eszemet tudom. Fogamzásgátlót soha nem szedtem. Elvileg a peteérés után 14 nappal jön meg a menstruáció és ez elvileg fix. Mégis létezik hogy nekem például 11 napján van peteérés? Akkor nem 28 napra jönne meg...nem? Mindig a 10-11 nap körül van a peteérésre jellemző hüvelyváladékom, szóval például a ciklus 12. napján már nincs. Valaki segítene a saját tapasztalataival? Köszönöm.

szept. 17. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fix 14 nap, 12-16 nap a luteális szakasz, mindenkinél más.

Nekem pl 12.

szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

tankönyv szerint 14 nap. Hivatalosan a luteális szakasz 12-16 nap. Én vagyok a tankönyvi elrettentő példa. 28napos a ciklusom, 18nap a luteálisom.

uh-val lett követve 3 cikluson át, 10.nap van peteérésem.

szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

12-16nap a luteális, pl ha neked 13 napos, akkor néha lehet 12 vagy 14 de 15, 16 nem lesz soha.

Ez a pluszminusz 1 nap eltérés abból fakad, hogy nem tudni reggel vagy este reped e a tüsző.


A nyák pedik megelőzi az ovut, nekem pl 1 héttel hamarabb indul a nyák.


Ha szeretnéd pontosabban tudni, használj lh tesztet, esetedben érdemes a 10. Naptól kezdeni nézni. Kb 2-3ciklus után már tudni fogod, neked hány napos a luteálisod.

szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as, elrettentő nem vagy 😁 a hosszabb luteális nem túl problémás, de rövidebb már gond lehet. 10 napos luteálisnál, már nem valószínű, hogy be tud ágyazódni, mivel hamarabb leválik a nyálkahártya. Mondjuk 10 napossal még vannak akiknek sima loba volt, de azért ez már odafigyelést igényel. A kevesebb naposnál meg orvosi segítség kell.
szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!