Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mért nem működik nálam a...

Mért nem működik nálam a hormonális fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy valakinek nem úgy van bekötve a szervezete, mint kéne?

Elég fura hormonális fogamzasgatlók mellett 3 gyereket szülni...


tegnapelőtt 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is ilyen típus. Ritka, de van ilyem, azt mondta neki a doki rá.


Én tervezett gyerek voltam. 10 éves koromban született az öcsém, ő már nem volt tervezett. 20 éve. Ő fogamzásgátló mellett jött össze. Pedig valami olyan gyógyszert szedett anya, ami nagyon erős volt.


Szülés után az injekcióra váltott. Amellett is terhes lett, így lett rá 5 évre, egy most 15éves húgom.


Ezután a hormonos spirált ajánlotta neki a doki, mert az "duplán hat". Olyan jól hatott, hogy emellett is terhes lett, de mivel nem volt havija, csak azt vette észre, hogy vetél el.


Végül elköttette magát.

tegnapelőtt 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos van ilyen. A hormonok amúgy is totál kiszámíthatatlanok.

Egyébként, ha már két terhesség is létrejött mellette, miért kellett egy harmadikat is megvárni? Óvszer vagy egyéb védekezési forma nem jutott eszetekbe? Szerintem lelkileg is megterhelő, hiszen nyilván nem szerettetek volna babát. Sajnálom, hogy az egyszerűbb védekezési forma nem jön be. Remélem találtok alternatívát, de így a hormonos dolgokat kerüld, vagy legalább ovuig védekezettek plusszba gumival.

tegnapelőtt 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, pláne ha van valamilyen felszívódási gondod és nem úgy hat. Meg elég sok hiba lehetőség van a tablettánál, elég egy rosszkor jött hasmenés, később bevett gyógyszer, más gyógyszer szedése stb és már nem véd annyira, mint kellene. (Ráadásul sokan nem is szedhetnék, csak nem vizsgálnak elötte sok helyen. Felírják, mint a cukorkát). De tényleg elég egy kis felszívódási zavar ehez, rendszeres, helyes szedés mellett is.
tegnapelőtt 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyásszal beszéltél róla? Szerintem érdemes lenne.
tegnapelőtt 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem szívódik fel rendesen. De egyébként ha egyszer teherbe estél mellette, és biztos vagy benne, hogy nem te hibáztál, miért megint ezt a védekezést választottad? És ha véletlennek gondoltad, aztán másodjára is összejött, akkor harmadjára miért?….
tegnapelőtt 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerettünk volna gyereket, de nem jött össze, végül úgy voltunk vele, hogy várunk még 1-2 évet. Mivel a férjem méreteiből adódóan az óvszer többet csúszott le mint maradt a helyén, így a hormonális védekezésre tértünk át. Első alkalommal fogamzásgátló tabletta mellett lettem terhes, akkor a doki elmondta, hogy kövér is vagyok, lehet, hogy nem is minden van rendben hormonálisan, előfordul ez tabletta mellett is.

Nehéz szülésem volt, így abban maradtunk, hogy pár évet várunk a kistesóval, az akkori dokim hormonos spirált javasolt (kettős védelem), igy jött a középső. A legkisebbet kicsi korkülönbséggel terveztük, de egy évig nem sikerült, nem volt peteérésem. Felírattam fogamzásgatlót és második hónapban összejött.

Ijesztő, hogy ennyire nem jól működök. A legkisebb születése óta nem is védekezünk sehogy és mégsem lettem terhes.

Sokat szenvedtem a szoptatással is, mert előtejem annyi volt, hogy egy tehén megirigyelhette volna, a szülés után meg mintha elvágták volna, egy csepp sem jött és nem is durrant be, pedig felkészitettek, hogy ilyen hozam mellett nem fog csak nyom nélkül eltűnni és mégis.

Most az éves rákszűres és az első mammográfia miatt merült fel bennem a kérdés, mert a mostani dokim szerint a melleim szövetei olyanok, mint egy a menopauzán már rég átesett nőé, azt mondta 40 évesnél ilyet eddig nem látott, max 70 éveseknél.

Ő letudta annyival a dolgot, hogy már úgysem akarok gyereket, tehát szerinte kár piszkálni a szabályellenesen, de tökéletesen működő rendszert.

tegnapelőtt 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!