Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes ha 43 napja...

Lehetek terhes ha 43 napja nem jött meg?

Figyelt kérdés
Végeztem kettő terhességi tesztet mindketto negativ. A késés utani 3 és 6 napon. A második tesztet kora reggel, az előző ciklusom pedig 36 napos volt.

jún. 17. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül is kimaradhat néha
jún. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nem vagy terhes, bár ha folyamatosan éltek védekezés nélküli nemi életet, akkor bármikor összejöhet éppen, szóval utolsó aktustól számított 14 nappal zárnám ki a terhességet negatív teszt esetén.

Az utolsó ciklusod még nem sokat jelent, mennyire rendszeres, előtte hánynaposak voltak?

Lehet rengeteg oka a késésnek a terhességen kívül, akár hormonzavar is, betegség, stressz stb., az sem mindegy, hogy csak csúszik az ovuláció, vagy esetleg nem érett petéd ebben a ciklusban.

Nekem pl. egyszer ciszta miatt maradt ki egy szinte teljes hónap, 52 napra jött meg, de semmi tünetem nem volt, csak nőgyógyász látta ultrahangon.

Ha viszonylag rendszeres a vérzés, akkor egy kimaradás normális is lehet, ha nem, akkor lehet ajánlott lenne látogatás a dokinál (legalább is ha szeretnétek babát).

jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mostanában vizsgáim voltak ami miatt sokat stresszeltem nagyon változóak a ciklusaim de általában 30 felett vannak
jún. 17. 00:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előttem jól leírták. Utolsó aktustól 14 napra lehetsz biztos.


Egyébként a stressz okozhat cikluszavart, lehet tényleg csak kimarad.


Annak idején nekem rendszeresen kimaradt minden évben egy alkalom, ahogy bejött a nyári meleg.


Bármi lehet.


EgÉbként mit takar a 30 feletti ciklusnapok száma nálad? Ha néha 30 néha 34 az jó. Nem egy két nap eltérés jelenti a gondot. 38 napos ciklusnál és a felett már a peteérés sem biztos, hogy van.


Mégha nem is akartok jelenleg gyereket, de később majd szeretnél anya lenni, akkor érdemes elmenni dokihoz, mert hosszabb ciklus jelezhet hormongondot ami egyre csak vacakabb lesz kezeletlenül és mire babatéma jönne lehet majd éveket várni rá mire helyrepofozzák.



Szmivel nem írtad pontosan csak ezért írtam így, sajnos sokan nem tudják, mit jelent a normális ciklus...van aki azt mondja neki 2-3 havonta jön meg és elvan vele mint hal a vízben...pedig az nagyon nem egészséges és nem normális.


Minden jót, a vizsgákhoz sok sikert és ne idegeskedj,majd megjön. Hetente elég, ha addig is csinálsz egy tesztet.

jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!