Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nem tervezett terhességet...

A nem tervezett terhességet hogyan közöltétek a párotokkal? Volt olyan, akinek a partnere rosszul fogadta a hírt? Mit léptél ez ügyben?

Figyelt kérdés
Mert a baba úton van(még csak pár hetes), előbb-utóbb tudatnom kell az apukával is a hírt. (Másfél éve együtt élünk, de még nem tervetük a gyereket.Én viszont örülök neki, és meg szeretném tartani.)És nem tudom, hogy fogjak hozzá.
2010. okt. 25. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ott volt mikor megcsináltam a tesztet,akkor már két hete késett a mensim,azt hittem,h az idegeskedések miatt,nem is igazán törödtem vele,mig aznap este eszembe jutott,h lehet tesztelni kellene,elmentünk a tescoba és vettünk egy tesztet,este 10 kor csináltam meg. A wc-be ültem és sírtam(nem tudtam h örüljek vagy bánkodjak) mikor pozitiv lett,a párom pedig nagyon boldog lett,egyből hivta a szüleit,h most már nagyszülők. Akkor még csak 4 hónapja voltunk együtt.
2010. okt. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mi kb. egy éve beszéltünk az örökösről. (A lánya hozta fel, hogy házasodjunk már össze, mert ő nagyon szeretne egy hugicát.) A gyereknek nem válaszolt,hanem elterelte a beszédtémát. De én utána újra felhoztam a témát. Erre ő azt mondta, hogy akkor akar még 1 gyereket, ha 100%-osan biztos benne, hogy velem fogja leélni az életét. Mert nem akar még 1 gyereket úgy, hogy lehet, hogy szakítunk. És akkor 2 gyereke lesz 2 különböző anyától.

Erre én azt mondtam, hogy soha nem lehet 100%ig biztos benne, hogy örökre együtt maradunk. (Az előző gyereke úgy fogant, hogy kb. 2-3 hónapja voltak együtt, és aztán a gyerek miatt maradt a nővel.) Viszont mi 2 éve együtt vagyunk, több mint 1 éve együtt élünk.

Emiatt kicsit félek, hogy hogyan fogja fogadni a hírt. Mert lehet, hogy örülni fog neki, de félek, hogy nem.

2010. okt. 25. 06:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont én mindenképpen szeretném megtartani a babát. Az fel sem merül bennem, hogy elvetessem.
2010. okt. 25. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy maradtál terhes? Hogy védekeztetek? Mert az nem mindegy a történet szempontjából és ettől függ, hogyan fogadja a hirt.
2010. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, remélem, hogy a párod jól fogja fogadni a hírt!!!:)

Semmiképpen ne vetesd el, ha te szeretnéd ezt a babát, hidd el, hogy nem fogod megbánni, hogy életet adsz ennek a csodának.:) Mi elég régóta együtt voltunk a párommal(4,5év), amikor kiderült, hogy babát várok. Én sem tudtam, hogy mondjam el, mert nem tervezett volt. Aztán amikor elmondtam, nagyon nem örült neki...főleg, mert 12.hét után derült ki...sajnos elhagyott, mert ő még "fiatal" ahhoz, hogy családja legyen(25 éves) és élni akar...de most, hogy már nemsokára itt tarthatom a kezemben a lányomat, mindennél boldogabbá tesz, főleg, hogy a család mellettem áll és támogat. Amúgy azóta az exem rájött, hogy apa lesz és próbál mindenben segíteni, nagyon megváltozott...lehet, hogy egyszer csak visszajön hozzánk...:)

Remélem nálatok minden rendben lesz, írd meg hogy mit reagált a párod!!!!!


31 hetes kismama:)

2010. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En meg nem tudom, hogy az vagyok-e, de szerintem igen. Nem tudom mit fog szolni a parom, ha a heten pozitivat tesztelek. Szeret engem nagyon, velem akarja leelni az eletet, meg en is vele az enyemet, ossze akarunk hazasodni. Sajnos meg nem elunk egyutt. De ha babo lesz, akkor hamarabb ossze kell koltoznunk, mert en nem vagyok hajlando meg egy terhesseget egyedul vegigcsinalni. Mar van egy gyerekem, TERVEZETT terhessegbol, az apja egy mocskos szemet es elhagyott minket. Ennyit a tervezett terhessegrol. Ez a mostani, ha egyaltalan az vagyok, nem tervezett.
2010. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem tervezett a babó. Én rögtön elmondtam neki, mert annyira megijedtem, hogy most majd mi lesz. Nem akarta elhinni, kérte a b.tájékoztatót, mert azt hitte hogy valamit rosszul értettem. (nem tom mit hitt szegény, a két vonal az két vonal:)) Egyszerűen nem akarta felfogni, csak az orvosnál az uh-on. Akkor viszont már sírt örömében és bevallotta, hogy azért nem mert örülni neki mert félt hogy nincs is bent senki és csalódni fogunk. Már több mint 7 éve vagyunk együtt, úgyhogy éppen ideje volt 26 hkm.
2010. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Nem bírtam tovább, úgyhgy csütörtökön elmondtam a páromnak, hogy babánk lesz.

Közölte, hogy ő még várt volna vele, de ha már úton van, akkor nincs mit tenni. De ezt leszámítva örült a hírnek. Közölte, hogy a nőgyógyászhoz is velemjön, mert szeretné látni a gyerekét. :)

Úgyhogy mostmár teljes az örömöm.

2010. okt. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!