Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tévedhetnek az orvosok a...

Tévedhetnek az orvosok a terhesség idejéről?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne megtudnom, hogy az ultrahangon megállapított terhességi idő 100%-os vagy előfordul, hogy tévedhetnek. Nem elítélni akarok, mert emberek vagyunk tévedhetünk.
2010. okt. 20. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:

a 12. hétig egyenletesen egyformán nőnek akkor állapitható meg a terhességi kor a legkönnyebben persze Te tudod mikor fogant...


két hét ide v. oda simán benne van később de monogám kapcsolatban ez nem lényeg.

2010. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem 100%-os
2010. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mint már előttem is írták, egyenletesen fejlődnek az első időszakban, úgyhogy elég pontosan be lehet lőni a korukat, a legmegbízhatóbb a 12 hetes ultrahang. Egyébként a terhességet az utolsó mensi első napjától számolják, úgyhogy az ultrahangos kormeghatározásnál is asszerint írja ki, de ugye az nem egyenlő a fogantatás napjával, abból le kell vonni 2 hetet, és az lesz a megfoganás valószínüsíthető napja. Persze 1-2-3 nap eltérés előfordulhat, de jelentősen több nem szokott. Tehát ha az orvos azt állapítja meg, hogy 6 hetes 3 napos terhes vagy, akkor 4 hete, és 3 napja volt a fogantatás.
2010. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi az érthetetlenségért, leírom a sztorit.

Abba kellett hagynom a fogamzásgátló szedését. Ez volt máj.-ban. Júniusban megvolt 3 hétig, de a doki szerint normális, mert sok idő után hagytam abba a fogamzásgátlót.

Július 23.-án megjött normálisan. Aug. 23.-án már nem. Okt. 7.-én azt mondta a doki, hogy 5 hetes terhes vagyok. Azt mondta a doki, hogy 1 hón. belül döntsek, hogy meghagyom e vagy nem, mert utána már nem tudom elvetetni. Én már nem értek semmit!

2010. okt. 20. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Aha, érdekes a sztori. Amikor okt 7-én megvizsgált, akkor a leleten ott van a magzat mérete? Vagy csak petezsák volt még? Mert abból vissza lehet számolni, de valszeg akkor 3 héttel azelőtti együttlétből foganhatott. Több lehetséges apajelölt is van? És mit szeretnél, megtartani, vagy elvetetni?
2010. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1 éve vagyunk barátommal együtt, sose csaltam meg szval tutti ő az apa :) Még nem tudjuk mi legyen a sorsa.

A papirra az volt írva, hogy 5mm. De számomra az az érthetetlen, hogy akkor előző hónapban miért maradt ki? :S

2010. okt. 20. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Mellesleg Ti hogy álltok a baba dolog kérdéshez?Hány évesek vagytok?
2010. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nikolett85 ***** válasza:

Szia! Lehet az en gorbembol megerted, hogy lehet ilyen!

[link]

2010. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tabi abbahagyás után gyakran előfordul, hogy kimarad peteérés, met még nem tud egyből visszaállni a régi rendszerbe. Lehet, hogy a peteérés hiánya miatt maradt ki menstruációd is. Viszont a mensit megelőzi a peteérés, tehát szeptemberben csak volt ovud, viszont aztán már terhesség miatt nem jött meg.

Remélemjó döntést sikerül majd hoznotok!

2010. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs, a belinkelt gorbéhez írnám, nem semmi, hogy ilyen alacsony hővel is lehetsz babás. Gratulálok a babóhoz.

Kérdezőnek: A tabi abbahagyása sok mindent okozhat, de sztem a babának nem lehet baja, sztem tartsd meg.

2010. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!