Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan állapitják meg pontosan...

Hogyan állapitják meg pontosan, hogy valaki hány hetes terhes? Nem vagyok még az, csak érdekel a kérdés.

Figyelt kérdés

Ugyanis, ha az utolsó mensi a támpont, akkor akár 3 hét eltérés is lehet. Mert ha valaki a ciklus 6. napján esik teherbe vagy mondjuk a 27. napon, akkor annak ugyanúgy az utolsó mensie ugyanakkor volt, de már van 20 nap különbség. Értitek? Szóval, hogy van ez?

Vagy később, a vizsgálatok során majd pontositják az időpontot?


2008. dec. 29. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden pontosan úgy van, ahogy leírod. Ezért van az, hogy a kiírt időponton a terhességek csak 5 %-a "ér véget". Az intervallum a terminus vége előtti két hét és az utána való két hét között mozog.

De az uh-ok alapján tudnak időpontot közelíteni és módosítják is a kiírt napot ha nagy az eltérés.

A terhességi heteket pedig valóban az utolsó menszesz első napjától számolják.

2008. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem a baba 3 honapos koráig megjött,igy nem is gyanakodtam arra,h terhes lehetek.
2008. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!