Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sárgatest elégtelenség...

A sárgatest elégtelenség kinél milyen tünete (-ke) t produkál (-t), miből diagnosztizálták?

Figyelt kérdés
Egyénfüggően milyen kezeléssel jár? Mi lett az eredmény? Az itt utánaolvasottak elég általánosak. Konkrét esetekről bővebben nem tudtam olvasni.
2008. dec. 29. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételből lehet diagnosztizálni, de nem elég csak egy vérvétel. A ciklus 3. ill. 21. napján is kell vért venni, amiből megállapítják,h mizu. A mensi előtte barnázás utalhat erre. Általában Duphaston-t szoktak felírni rá, amit a terhesség 12. hetéig érdemes szedni, ha sárgatesthormon elégtelenségről van szó, mert ez segít megtartani a babát.
2008. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még a teherbeesés előtt kell jóval a kezelést kezdeni (időt hagyva a probléma helyreállítására), vagy folyamatosan lehet próbálkozni azért?
2008. dec. 29. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha súlyos a helyzet, akkor nem is tudsz teherbe esni, "enyhébb" esetben pedig elmegy a baba.

Tünete lehet a pár napig tartó barnázás a mensi előtt, illetve a túl rövid luteális fázis. ( a pé-től a mensiig eltelt idő, ami normál esetben 14 nap, de még a 11, 12 nap is elfogadható, határeset ) Ha 10 nap vagy annál rövidebb a luteális fázis, akkor nem esel teherbe, pontosabban a megfogant terhesség képtelen beágyazódni, mert hamarabb elkezdesz menstruálni.


Ha nem nagyon alacsony a progeszteronszint, akkor pedig pecsételő vérzés, súlyos esetben vetélés jelentkezik.


A vérvételt a 21. napon kell végezni, illetőleg egészen pontosan a tüszőrepedés után egy héttel ( az meg ugye nem mindenkinél a 21-ik nap) , mivel akkor éri el a sárgatesthormon szintje a csúcspontot. Ha alacsonyak az értékek, valószínűleg még terhesség előtt is kell szedned valamilyen formában.


Nem tudom ugyan, hogy mennyire "vevő" a dokid arra, hogy vérvételre küldjön, ezért állísd kész tények elé, mérd az ébredési hődet, és ha barnázgatsz, vagy rövid a luteális fázisod, úgysem mond nemet.


Próbálkozhatsz gyógynövényekkel is, én csak sejtettem, hogy ilyen gondom van, mert mikor elkezdtem hőmérőzni, 11 nap volt a luteális fázisom. Köv. ciklusban elkezdem a cickafark-palástfű kombinált kezelés, akkor 12 nap lett, majd a harmadikban már nem tudom, mennyi lett volna, mert babás lettem ( 15 hetes vagyok most, soha még egy kis pecsételő vérzés sem jelentkezett, 7 hetes korig ittam a palástfű teát )


A barátcserje a másik orvossága az ilyen gondnak, kapszulában, gyógynövényboltban hozzájutsz, azt az egész ciklusban kell szedni.

2008. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a lényegretörő választ!
2008. dec. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!