Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal 6éve járunk, és a...

A párommal 6éve járunk, és a menszeszem utólsó napján belém élvezett, ez volt 12.23-án, majd 26-án kétszer is, és 27-én egyszer. Tehát rajta vagyunk az ügyön. Mennyi időnek kell eltelni hogy megnézzem a tesztet? és a rosszullétek mikor jönnek?

Figyelt kérdés
és a suliból van még 5hónapom ami nappali tagozaton van,hogyan tudnám végigcsinálni a terhességgel?nagy hasam lenne már 5hónaposan,vagy haggyam abba addig a sulit?
2008. dec. 28. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tehát jól értem, hogy terhes szeretnél lenni? Akkor miért a fogamzásgátlás kategóriába tetted? :)


Elméletileg csak akkor eshetsz teherbe, ha ovulálsz. Az ovuláció pedig két menstruáció között félúton van valahol. Elméletileg megemelkedik egy picit a testhőmérséklet. Mivel ez nem megbízható, ezért nem ajánlják fogamzásgátló módszernek.


Viszont ugyanígy lehet számolni, ha teherbe akarsz esni. A menstruáció alatt nincs megtermékenyíthető petesejt, tehát majdnem biztos, hogy ezalatt nem fogsz teherbe esni, ha ez a cél.


A teherbe esés pedig nem egy olyan dolog, hogy te eldöntöd és három nap alatt megvan. Van akinél tényleg gyorsan megy, de általában hónapokig is eltart amíg összejön. Légy türelmes.


A patikákban található terhességi teszt elméletileg az elmaradt vérzés után 1-2 héttel mutatja ki a terhességet. Ez azonban nem 100%-os.


Az iskolát szerintem végig tudod csinálni 5 hónaposan. Van aki az utolsó hónapban is aktív.


A fenti dolgok természetesen nem biztosak. Van olyan, hogy valaki a menstruáció alatt lesz terhes, amikor elméletileg nem lehetne. Az is előfordul, hogy a teszt hamis értéket ad.


Én azt javaslom ha gyereket akartok, akkor szeretkezzetek minél többet és ha kimarad a vérzésed, menj el orvoshoz, ő ultrahanggal 100% biztonsággal meg tudja állapítani, hogy terhes vagy-e.

2008. dec. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát ez az még magam sem tudom hogy mit akarok,de nem kell ettöl félni a párom szokta mondani,ö mellettem áll.

köszönöm sokat segítettél!

tehát akkor nem érdemes most a hetekben megcsinálnom a tesztet,hanem várjam meg a jan.19et amikor meg kéne jönni? mert én most akartam 1.-jén.érdemes?

2008. dec. 29. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!