Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jöhet a baba? Lehet esélyem...

Jöhet a baba? Lehet esélyem arra, hogy terhes legyek?

Figyelt kérdés

Most hagytam abba a fogamzásgátló szedését 10 év után.A ciklusom 18. napján voltunk együtt a férjemmel. Bár a peteérésem ( a kalkulátor szerint) a 6.-10. napig volt,mégis tudom, hogy elvileg van esélyem arra, hogy teherbe estem.Az aktust követően három napra elkezdtem vérezni, (élénk piros színe volt,mint a friss vér. Ez három napig tartott.)nem tudom, hogy ez mit jelenthet.Csinálnék tesztet, de még nem biztos, hogy az aktus után másfél héttel kimutatná. Letehet, hogy már terhes vagyok? A HCG hány nappal az aktus után kezd el termelődni? Mikor tudok legkorábban tesztet csinálni?

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 27. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a vérzés azért volt mert még nem állt be az eredeti rendbe a ciklusod. Ez a közti vérzés gyakori a gyógyszer abbahagyása utáni 1-2 hónapban. Szerintem nem vagy terhes. Ha babát szeretnétek akkor is jobb lenne várni 1-2 hónapot, hogy a gyógyszer kiürüljön a szervezetedből.
2010. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem nagy az esély arra, hogy terhes legyél. A HCG a beágyazódás után 1 héttel mutatható ki a legjobban, ekkor érdemes a tesztet is csinálni. Ez kb az megtermékenyülés utáni 14-16. nap (vagyis kb a nem várt menzi napja).
2010. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs nagy esély arra, hogy teherbe estél. A vérzés azért volt, mert össze van zavarodva a szervezeted a fogamzásgátló abbahagyásától. Normál ciklus alatt max kis barnázás fordulhat elő, de élénpiros vérzés nem. Várj még egy kicsit, hogy rendeződjön a hormonháztartásod. Nem is biztos, hogy van máris peteérésed.

Tesztet még nem érdemes csinálnod. A megtermékenyítést követően 7-10 nap kell, hogy beágyazódjon, és ezután kezd termelődni a hcg hormon. Változó, hogy a teszt kinél mikor mutatja ki, van akinél már a nemvárt mensi előtt 1-2 nappal, van akinek meg csak 3 nap (vagy több) késésnél. Tesztfüggő is. Úgyhogy én is azt ajánlom, hogy várd meg a következő mensi esedékes napját a teszteléssel.

2010. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyogyszer abbahagyása után legalább 2-3 honapot kellene várnod. Mi 1 évet vártunk, hogy teljesen tiszta legyen a szervezetem.


26 hkm

2010. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!