Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet túltenni magunkat...

Hogyan lehet túltenni magunkat azon, hogy nem sikerül teherbeesni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet túltenni magunkat azon, hogy nem sikerül teherbeesni? Nagyon szomorú vagyok. A barátnőm most jelentette be, hogy babát vár. Örülök neki, de nagyon elszomorodtam, hogy már a második hónapban összejött nekik, mi meg már lassan egy éve próbálkozunk. Kérlek mondjatok tanácsot.
2008. dec. 20. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy eddig nekünk sem sikerül, pedig mi is szeretnénk. Tanácsot nagyon erre nem tudok adni, max annyit, hogy türelem és nyugalom. Minél többet gondolsz rá, annál nehezebb lesz elviselni az újabb kudarcokat. Én igyekszem minél kevesebbet gondolni, és majdcsak összejön.

Kitartás!

2008. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ugyanúgy jártam, mint te, a b.nőm rögtön teherbeesett, mi akkor már 1,5 éve próbálkoztunk. Azóta már fél éves a kisfia, nálunk meg még mindig semmi, a vizsgálatok/beavatkozások csak folynak.... amúgy szinte minden b.nőm vagy most terhes vagy már szült... Elég nehéz ezt feldolgozni, szerintem nem is igazán lehet. Persze az ember örül az örömüknek, de ott van a fájdalom, hogy nekünk, ki tudja mikor lesz babánk, ha lesz egyáltalán.. Vannak jobb időszakok és iszonyú nehezek, pozitívan kell hozzáállni (tudom nehéz) és nem szabad feladni!!! Szorítok nektek!!!
2008. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, de egy idő után az ember kezd belefáradni az állandó csalódásba. Remélem azért sikerül mindannyiónknak. Minél előbbi babásodást kívánok nektek.
2008. dec. 20. 10:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szempontból teljesen át tudom érezni mit érzel pedig nekem a gyógyszer abbahagyása után csak 2 (!) hónapot kellett várnom és teherbe estem, de a menstruáció megjövetele körüli időpontok mindig borzalmasan teltek. Nézegettem naponta az iwiw-en a volt osztálytásaim kisbabáját és megszakadt a szivem. Aztán a 2. hónapban is csak ezen járt az eszem, de ebben a hónapban több minden történt és néha sikerült elterelnem a gondolataimat, így mikor még csak 1 hete késett, szinte nem is izgatott, ugy voltam vele biztos hormonzavar. Aztán 2 hét után már remegve vártam reggel a teszt eredményét, és mikor megláttam... hát szóhoz sem tudtam jutni annyira meglepődtem! És mostmár túlvagyok a meglepettségen, nagyon boldog vagyok, hétfőn megyek az első vizsgálatra!

Szóval próbáljátok meg elterelni a gondolataitokat valamivel (pl. új hobbi) és lehet, hogy akkor jön majd mikor nem is számitotok rá!


Sok sikert!

2008. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
na de nem is értem kedves előttem szoló ha 2 két hónap alatt összejött mi volt a para?
2008. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy dolgot tudok ajánlani Dr. Elek Csaba genetikus, meddőségi szakembert! keress rá a neten! Nekünk ő segített 2 hónapon belül...és remélem meg is marad ez a gyerek...
2008. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nyugalom, türelem és PG 53 Fertility tester. Én ezzel az ovulációs mikroszkóppal segítettem a teherbe esésem. A nyár végén határoztuk el a férjemmel, hogy jöhet a baba és most 14 hetes vagyok. Az első próbálkozás nekünk sem jött össze és nagyon csalódott voltam, a középidőben próbálkoztunk. A most szült barátnőmnek panaszoltam el a bánatomat és ő ajánlotta, hogy vegyem meg a patikában a fent leírt ovulációs tesztet, én annak köszönhetem (persze a férjemnek is), hogy most itt a babó. A teszt világosan és egyértelműen kimutatja, hogy mikor van peteérés. Minden nap reggel és este használtam a tesztet és kiderült, hogy a ciklus vége felé van a peteérésem, 24. napon. Tehát akár évekig is próbálkozhattunk volna, így viszont amint a teszt jelzett akcióba lendültünk és hála égnek meg is lett az eredménye. A teszt nincs 2000 Ft és annyiszor használhatod amennyiszer akarod, vagy nyál, vagy hüvelykenet kell hozzá. Én nyálat használtam, egyszerűbb. Próbáld ki, nem veszíthetsz semmit. Szerintem amúgy szomorú, hogy rengeteg nő nem is hallott róla, ismétlem nekem sem doki mondta hanem a patikában dolgozó barátnőm. Remélem adhattam reményt és egy kis segítséget. Boldog karácsonyt!
2008. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ez a sors adatott meg "nekünk", akkor mindent-de-mindent tegyünk meg annak érdekében, hogy lelkiállapotunk olyan nyugalmi helyzetbe kerüljön, amikor azt mondhatod: MINDENT megtettél, innentől kezdve a jóIsten kezében vagy (mégha nem is hiszel benne). Szóval beszéld ki magadból, állandóan, akivel csak tudsz beszélj róla, vizsgáltassátok ki magatokat, amit csak lehet. Tortúrának tűnik, de a negatív eredmények jobbak a találgatások helyett. Hidd el! Ha mindennek utánajársz, amikor már azt mondod, mindent megtettél, meg fogod unni az idegeskedést, a túlzott vágyat, megunod a "kesergést". Az legyen a szemed előtt, hogy te még előtte vagy, a boldogság ezután jön, a barátnők, ismerősök, akik szülnek/szültek fogják majd azt érezni: milyen jó neked!!!

Nekem van már egy 8 éves kisfiam. Most próbálkozunk egyelőre sikertelenül és nekem is nagyon rossz érzés kismamákat látnom. Képzelheted. Viszont tudom, hogy a lelkem akkor nyugszik meg, ha - mégegyszer - széttárom a kezem és azt mondom, én mindent megtettem. Na akkor figyelj!!!

2008. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy a teherbeeséssel foglalkozunk akár a nap 24 órájában... tedd hasznossá ezt az időt. Utánaolvasásokkal, nyomozással, kutatással. Valamilyen szinten elveszi a figyelmedet magadról. Kérdezz, ahogy itt teszed, s ha már sokmindenen túl vagy, majd te adhatsz tanácsot és lelkierőt másnak. Hasznosítsd ezt a teherbeesési stresszt!
2008. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen! Dr. Elek Csabától kaptam egy éves nőgyógyászati problémámra interneten keresztül megoldást/választ. Mindaddig csak megmosolyogtak a nőgyógyászok, nem foglalkoztak velem.
2008. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!