Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A málnalevél teát a ciklus...

A málnalevél teát a ciklus első felében mikor kell pontosan elkezdeni inni??

Figyelt kérdés

A menstruáció első napjától vagy ha elmúlik a vérzés?

(A teherbeesés a cél.)



2022. márc. 12. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Attól, mert szabályozni szeretnéd a menstruáciodat,vagy a ciklusodat, még nem biztos hogy hamarabb lesz ovulációd.

Szerintem ez hülyeség

2022. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
A málnalevélteát a terhesség utolsó 4-5 hetében ajánlák. Én még teherbeesés esélyét növelő hatásáról életemben nem hallottam. Folsavat és vitaminokat, mint ilyen, igen, de ezt a teát nem.
2022. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Málnalevél az simaizomzat görcsoldó. Menzeszre ajánlják, hasmenés vagy akár fejfájás esetén, na meg terhesség alatti jóslófájásokra és elvileg könnyítheti a szülést ugyanezek miatt. Hormonális hatása viszont nincs.

Cickafarkat érdemes inni ciklus első felében (menzesz első napjától 2 hétig), ha nincs peteérésed, de ha van, vagy pláne ha PCOS, pont bekavarhat. Barátcserjét meg a második felében (ha nincs elég progeszteron, pl. pecsételsz menzesz előtt). És pásztortáskát és/vagy palástfüvet lehet inni, ha túl hosszú és/vagy fájdalmas a vérzésed illetve PMS tünetekre, endometriózisra... De ez mind olyan, hogy van, akinek használ, másnak meg nem vagy akár árt is.

Összeségében érdemes először inkább dokihoz menni, mert legtöbbször pajzsmirigy probléma vagy inzulinrezisztencia áll a háttérben, ha valami nem egészen oké a ciklussal, és némi életmód-szabályozással, vagy pláne, ha gyógyszer kell, gyorsabb és biztosabb a siker, mint ha hónapokig teázgatsz.

Bár görcsoldónak tényleg hatásos és barátságos megoldás a málnalevél tea. És szerintem még finom is :)

2022. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!