Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A norcolut szedése mellett...

A norcolut szedése mellett lehetséges, a terhesség?

Figyelt kérdés
Nagyon rég nem jött meg, ezért beszedtem a norcolutot, ma vagy holnap kellene tőle megjönnie, de már néhány napja folyamatosan hányingerem van egy kicsit barnázok, de ez még nem mensi, néha a mellem is feszül! Lehet, hogy a norcolut mellett is összejött a baba, vagy ezek a menzi tünetei?
2008. dec. 16. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A doki nem vizsgált meg rendesen mielőtt felírta a gyógyszert?
2008. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Csak azért kérdeztem, mert ha csinált UH-t, és tuti nem baba miatt nem jön meg, akkor valami hormonális problémád van, ha a norcolut nem hozza meg a mensid ma vagy holnap.

2008. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt, mire érted? Egyébként de megvizsgált! Megállapította, hogy PCO-m van aztán felírta a gyógyszert! Csak azért reménykedek, mert a már leírt tünetek mellett, nagyon sokat kell pisilni és néhány dologtól kifejezetten felkavarodik a gyomrom! Ételektől, szagoktól!
2008. dec. 16. 09:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja így már értem! De amúgy csinált mindent! de akkor teljesen kizárt a baba? :(
2008. dec. 16. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:

A babanetről másoltam be neked.

Kérdés:

A bal petefészkemben kisebb cisztákat talált az orvosom. Norcolutot írt fel, melyet öt napig 2*1-es kiszerelésben kellett szednem. Négy napja hagytam abba a szedést és az lenne a kérdésem, ezután a gyógyszer után kb. mikorra kéne megjönnie a mensesemnek? Mert így a szedés után nem igazán érzek változást magamban.

Válasz:

Amikor a vérzés hiánya miatt Norcolut tesztet végzünk, akkor általában a gyógyszer abbahagyása után 3-4 nappal szokott jelentkezni megvonásos vérzés.

Ha nem így történik, akkor mindenképpen további vizsgálatok indokoltak, leginkább hormonális kivizsgálás. Annál is inkább, mert a több, kisebb ciszta fennállása felveti azt a lehetőséget is, hogy esetleg policisztás petefészekről (PCOS) van szó. Ha ez a kórkép állna fenn, az Norcolutra nem fog megoldódni.

Dr. Ács Nándor

2008. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt azt írja a doki, hogy PCOS esetén nem megoldás a Norcolut. Hát nem tudom, ha nem jön meg tőle mindenképp menj vissza a dokihoz.
2008. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez szép!! Pedig állítólag Debrecen egyik legjobb orvosánál voltam!! Köszönöm a válaszodat!
2008. dec. 16. 09:35
 8/8 anonim válasza:
Mikor előszőr voltam orvosnál, megállapította, hogy amorf elváltozás van a méhemben. (egyébként szintén PCOS gyanús vagyok.) Erre írta fel nekem a norcolutot, amitől nem jött meg. 1 héttel később, egy másik orvos megállapított, ahogy az amorf elváltozás petezsák. remélem nem lett baja a gyógyszertől.
2013. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!