Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi számít görcsölésnek?

Mi számít görcsölésnek?

Figyelt kérdés
Férjem azt vágta a fejemhez,hogy Én teljesen "rágörcsölök"a babára! Mi számít görcsölésnek,egyáltalán honnan számít görcsölésnek?Hónapok óta hőmérőzök,ovutesztelek,teázok.Ez már görcsölés?
2010. szept. 10. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem.... a teázás, a hő mérés az ISMERD MEG A TESTED c. dolog bár a férfiaknak ez is tök idegen.


Szerintem a rágörcsölés ott kezdődik amikor az ember lánya minden egyes hónapban azt várja hogy na most biztosan sikerül és sirva fogadja a vérzést.

2010. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Persze én könnyen beszélek mert nem vártam évekig egy babára.


elnézést kérek azoktól akik igy ennyit kénytelenek várni.. nekik biztosan más a hozzáállásuk és kárbaveszett idő minden hónap amikor nem sikerül.

2010. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan ez!

Hogy már annyira foglalkoztat téged a babtéma,hogy ide is kiírtad kérdés formájában.Ez már kissé görcsölés.

2010. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amikor megjön napokig sírok,éjszaka a sötét konyhában ülök órákig,persze Ő vígasztal,de nekem nagyon nehéz ezen túltenni magam,van hogy napokig nem is nagyon szólok hozzá,annyira szomorú vagyok.Persze hogy "rágörcsölök",40 évesen.Akkor mit kellene tennem? Ha nem hőmérőznék,nem ovutesztelnék,még annyi esélyem sem lenne!
2010. szept. 10. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:

A rágörcsölés szerintem teljesen normális, ha valaki babát akar akkor természetes hogy ezzel foglalkozik, az ember nem tudja megparancsolni az érzelmeinek hogy merre terelődjenek. A gondolatokat el lehet terelni de az érzelmeket nem.


A "rágörcsölés" szót gyűlölöm, mostanában divat lett ezt a szót rásütni minden nőre akire igaz az állítás hogy "nagyon szeretne babát" . A kettő nem egyforma. Ha valaki babát akar és főleg már nem 20 éves akkor természetes hogy növelni akarja az esélyeket. Ez nem rágörcsölés.


A kedvencem amikor sokan azt írják/mondják hogy jajjjj nekem pont akkor sikerült a baba amikor nem görcsöltem rá....na persze. Hallottam ezt olyan ismerősömtől is aki abban a hónapban is ugyanúgy idegeskedett a témán. Csak tökjól hangzik hogy pont akkor sikerült amikor nem is gondolt rá.


Hidd el, aki gyermeket akar és nagyon vágyik rá, természetes hogy szomorú ha nem jön össze és a következő hónapban méginkább mindent elkövet hogy sikerüljön végre- elvégre ezt teszük az élet minden részén - ha el akarunk érni valamit, megpróbálunk minél többet tenni érte.

Ne aggódj, nem attól nem lesz valakinek gyereke mert "rágörcsölt" - ez butaság. Én is "rágörcsöltem" - 4 hónapon át totál be voltam izgulva tesztelgettem, teáztam, minden és mégis 4.-ben összejött, 7 hetes és a szibájában szuszog :)

2010. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ő nagyon sok ismerősömnek segitett:


[link]


rtl klub csak csajokban is volt vendég többször egy régi fórumtársam rokona. nem uzsorás korrekt.


vagy aviva torna.


Kivánom hogy sikerüljön!!! és fel a fejjel! Csak pozitivan!+++++++

2010. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

10:30 a lelkivilágomat egy picit megnyugtattad,kedves vagy nagyon,köszönöm szépen!

2010. szept. 10. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem hogy szeretnél babát, és sokat foglalkozol ezzel. Én még csak 26 vagyok mit most tettük le a tablettát nem rég, de már annyi rémtörténetet hallottam: van súlyfeleslegem is, és tej allergiám, azzal riogatnak hogy nem fogok teherbe esni, és mert közel 5évig szedtem a tabit azt is mondják hogy cisztás is leszek töle biztos és..és..és.

Komolyan tiszta pánikot lehet kapni attól amiket mondanak az embernek.

DE(!) nagyon sok ismeröstöl hallottam és olvastam másoknál is hogy, nagyon klisének hangzik viszont ök akkor lettek terhesek amikor lezárták magukban a gyermekszülés témát, és nem ezen agyaltak...azt mondják hogy, ha az ember ellazul és mással foglalja le magát - mintha az olyan könnyü lenne- akkor könnyebben jön össze a baba is.

De mondjuk ezzel a fajta kétségbeesett hozzáállással talán még a párodat is elijeszted magad mellöl, ezen mindenképpen változtass szerintem!


Nekem van egy barátnöm és ö két gyerek után 39évesen mondta azt hogy leteszi a tablettát és megpróbálják egy évig, ha sikerül a baba akkor sikerül, ha nem az sem baj..és két hónap múlva terhes lett...a 40. születésnapja után pár napra szült egy kislányt aki most elsös a suliba és teljesene egészséges...


Kívánom hogy nálad is jól alakuljon a dolog.

2010. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
12:36 köszönöm a válaszod!Nálam azért nem megy,ez a "lezárom magamban",meg "hogy ha lesz,akkor lesz,ha meg nem lesz,az sem baj"mert nekem nincs még egy gyermekem sem,és nem tudom lezárni,nem tudom sajnos így fölfogni ahogyan írod.Ráadásul az én koromban már mindenki régen szült,sőt most már vannak közöttük nagymamák is.Eddig olyan helyen dolgoztam,ahova rengeteg kismama járt,és enegem sokszor kellett sírógörccsel szinte "felmosni",hogy tudjam folytatni a munkám,főleg hogy sokan még direkt rá is kérdeztek,hogy mi van,nekem nem lesz,meg hogy mindjárt kifutok az időből.Én nem tudom a gondolataimat másra terelni,mert nagyon szeretnék kisbabát,mint minden nő...
2010. szept. 10. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:
ez már az...szerintem csak legyetek együtt és élvezzétek és jön majd a baba...nem kell hőmérőzni, ovutesztelni csak rendesen szeretkezni!!!!!!!!!
2010. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!