Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovuláció akkor történik...

Az ovuláció akkor történik amikor fájdogál az ember hasa vagy utána?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furán hangzik a kérdés, de már összezavarodtam.

Nekem sajnos elég hosszú a ciklusom 30-45 napig terjedhet, de semmi komoly bajom, csak egyszerűen néha lassúak, lusták a hormonjaim. Már van 1 gyermekem, úgyhogy nem aggódok emiatt. Viszont ő is úgy jött össze, hogy uh-on nézték a peteérést, mert mèg ha van is jele (nyák, stb.) akkor is teljesen kiszámíthatatlan nálam. Lehet 14-26-ik napig kb bármikor. Hormonokat pedig nem szeretnék emiatt szedni amig nem muszaj.

Lassan tervezzük a második babàt, es bár LH teszteket is elkezdtem egy ideje de egy két dolog azóta sem vilàgos.

Nálam pl a méhnyaknyàk tojásfehérszerű folyása is kb 4-6 napig tart, plusz az Lh teszt is többször van hogy 2x is pozitiv, majd van hogy lassabban halványul el.

Szerintem a napokban is peteérésem van, csak nem tudom pontosan hogy mikor.

Ma pl egèsz nap fájdogàlt mensi szerűen a hasam, és a mellem is egy picit érzékenyebb a szokottnál. Plusz most estére is szinte folyamatosan tompán fáj az alhasam. Nem tudom, hogy pl most kèszülődik kilökődni a pete, azért érzem ilyen hosszan (egész naposan) vagy már kilökődött és azért érzem. Azért is érdekel mert ugye akkor lehet megtermékenyülni mikor màr kilökődött a petesejt és útnak ered.

Máskor is éreztem már ilyet és akkor sem tudtam mire vélni. A másik ami elő szokott fordulni, hogy feszítést érzek a hasamban mintha lenne benne “valami” ami szur, nyom, ha lépek, ülök, stb. És az is a peteérést jelzi. Ez legtobbszor másnapra elmúlik, onnan gondolom hogy kilökődőtt a pete.

De most csak ez az egesz napos tomba fájdalom van.

Szóval szerintetek ma van ovulàcióm vagy majd holnap lesz?



2022. jan. 16. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nincs erre egyértelmű jel csak az UH követés biztos. Első körben szexelnetek kellene, 2-3x 1 héten, ha még csak terv van nem is értem a kérdést. Majd ha belekezdtek, és fél év alatt nem jön össze, akkor kellene praktikákon gondolkodni.
2022. jan. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Én húszas éveimben nem éreztem még meg ilyen pontosan az ovulációt, mint most 30-ason, így akkor a mensi elmúlását követően 2 naponta együtt voltunk a férjemmel, úgy tuti nem lehet lecsúszni az ovulációról.

Most viszont már pontosan érzem mikor mi történik odabent. Nekem a kilökődés előtti napon szokott enyhén görcsölgetni a hasam, majd mikor megtörténik az ovuláció, akkor ez a görcs megszűnik és jön egy kb fél napig tartó feszítő, furcsa érzés, ami mikor leülök erősödik, szúr. Ezt már nagy valószínűséggel az a kiszabadult folyadék okozza, ami a petesejtet vette körül a tüszőben. Ettől a feszítő, szúró érzéstől számítva mindig 15. napon jön meg a menstruációm, úgyhogy tuti, hogy akkor van az ovum. Persze az Lh teszt és a hőgörbém is igazolja mindezt.

2022. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Ez teljesen egyéni és még ciklusonként is eltérhet. Nem kell egy pontos időpontra, vagy napra ráfüggni. Ha nagyjából betudsz határolni 1-1,5 hetet, amikor termékeny lehetsz, akkor legyetek együtt 2 naponta mondjuk és jönni fog a baba.
2022. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából szerencsére mi amúgy is nagyjàból 2-3 naponta együtt vagyunk, csak eddig így vagy úgy de védekeztünk. Ebben a hónapban már viszont nem. És most hogy a második gyermeket tervezzük valahogy jobban érdekel a szervezetem működése, hogy mikor-mi is törtènik. Egyébként 2 Válaszoló, nekem is azt hiszem hogy hasonló szokott lenni, mint neked, az esetek 90%-ban.

Csak nekem a fájdogálás a szúró érzés előtt 2-3 napig is tarthat, mint ahogy nagyjàból minden elvan nyújtva a ciklusomban.

Köszi a tippeket, meglátjuk sikeres hónap volt-e🤷🏻‍♀️ S ha nem, akkor majd legközelebb :)

2022. jan. 16. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!