Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudja a doki megállapít...

Hogyan tudja a doki megállapítani, hogy a petefészekben tüsző van, vagy sárgatest?

Figyelt kérdés
2 hete és 3 napja volt missed ab-om, ma voltam kontrollon és teljesen egészséges mindenem:) A napokban "peteérés-gyanús" voltam (magamnak), és ma kiderült, hogy jól éreztem, 20 mm-s a tüsző. Ugyan úgy a jobb oldalamon van, mint a sárgatest volt,(ami a műtét napján 23 mm volt) ezért is kérdezem, hogy mi alapján lehet megkülönböztetni a 2 "dolgot"? Bocsi, ha nagyon ostoba a kérdés!!!
2008. dec. 12. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A sárgatest egészen nagyra ( lúdtojás nagyságúra )megnő a terhesség alatt. A kirepedt tüsző helyén képződik és ha nem következik be a megtermékenyítés és a terhesség, vagy vetélés következik be akkor a sárgatest elsorvad.

Ha két hete volt missed ab.-d akkor a sárgatested már elsorvadt, az új tüsző helyén lesz majd másik, ami ha megtermékenyül akkor a sárgatest nőni fog, ha nem akkor a mensivel együtt elsorvad majd.

Ezért lehet megkülömböztetni mert nem egyidőben van ott mindkettő, ugyanis vagy terhesség van és látható sárgatest, vagy pedig egyetlen nagy érett tüsző amiből majd lesz sárgatest.

2008. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából csak az érdekelt, hogy amit ma látott, az tuti, hogy tüsző, és nem sárgatest. Annyira gyagya kérdés, de fel vagyok dobva a jó hírek hallatán, azért is tettem fel:)
2008. dec. 12. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!