Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 33. -36. napokra jön meg...

Ha 33. -36. napokra jön meg átlagban a menstruációm, attól még teherbe tudok esni? Vagy csak nehezen?

Figyelt kérdés
bocs a hülye kérdésért, csak gondolom ilyenkor máskor van peteérés, mint hogyha 28 napos lenne, ahogy kéne.
2010. szept. 3. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem igen. jól gondolod, ilyenkor a peteérés kitolódik. talán érdemes lenne vezetni a hődet vagy ovutesztet használnod, csak hogy megtudd tényleg van-e peteérés és pontosan mikor.
2010. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha 33-36 napos a ciklusod, akkor a 19-22. nap környékén van peteérés. Simán teherbe lehet esni hosszabb ciklussal is, ez nem befolyásolja, a sikertelenségnek általában az az oka, hogy a peteérés nem a menses után van 14 nappal, hanem a menses előtt 14 nappal. Így ha a ciklus 14. napjára célzol, mellélősz, de ha a 19-22 nap környékét veszed alapul, akkor simán összejöhet a baba.
2010. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mi az az ovuteszt és hol lehet kapni? a hőmérőzés hogy működik? minden nap reggel mérjem a hőmet és akkor van peteérés, ha magasabb a hő?
2010. szept. 3. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:

ha itt beírod a keresőbe rengeteg hasznos választ kapsz ezekre a kérdésekre.

én egyiket sem csináltam úgyhogy nem tudok teljesen jó választ adni, de:

az ovutesztre is rá kell pisilni a várható peteérés környéki napokon, ha pozitív akkor jelzi az ovulációt. vaterán teszveszen van olcsóbb, de dm-ben rossmann-ban stb. is lehet kapni.

a hőmérőzést reggel rögtön ébredés után kell mérni maghőmérsékletben, tehát száj vagy hüvely vagy végbél. fontos, hogy még este rázd le a hőmérőt, mert ha reggel a lerázással kezded már téves hőt ad ki. szóval ébredés után és próbáld meg közel azonos időpontokban mérni reggelente. fontos, (ezt sokan eltévesztik) nem egy napi hő ad infót, hanem az egész ciklus alatt minden nap mért hőt összekötő GÖRBE!!! peteérésnek hirtelen megugrik, aztán magasabban marad, mensinél leesik, babánál fent marad.

ciklus.hu-n jó vezetni, beírja neked a várható peteérés dátumát is.

ha elviszed a hőgörbéidet a dokinak akkor ez neki egy fontos infó, örülni fog neki:)

én nagyjából ennyit tudok :)

2010. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, simán!!

Nekem 31-39 naposak a ciklusaim. Uh-val figyelt peteérésem volt, akkor 37 napos volt a ciklus, és a 20. napon volt. Tehát nekem a következő mensi előtt 16-17 nappal van pém.

Amikor terhes lettem, a 21. napon volt.

2010. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és a többi napon, amikor nincs peteérés olyankor nem is lehetek egyáltalán terhes?
2010. szept. 3. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:

terhes akkor leszel, ha megérett a petesejt, kiszabadul a tüszőből, találkozik egy hímivarsejttel, megtermékenyül, majd beágyazódik a méh nyálkahártyájába.

Ha nincs peteérés, akkor kizárt a terhesség. Viszont spontán peteérés lehet máskor is, pl. orgazmus hatására, akár menses alatt is.

2010. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
így van. a ciklus bármely napján teherbe eshetsz, csak valamikor kisebb van amikor nagyobb az esélye. általában peteérésnél a legnagyobb az esélye, ezért figyelik ezt akik babát szeretnének. de ez nem zárja ki a többi napokat.
2010. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)
2010. szept. 3. 20:40
 10/12 A kérdező kommentje:
ha most vagyok a menses 3.napjában mikor kezdjem el a hőmérőzést?
2010. szept. 3. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!