Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A cickafarktea erre jó?

A cickafarktea erre jó?

Figyelt kérdés
A ciklusom 22. napján voltam vérvételen, a progeszteron hormont nézték. Az eredmény : 11,88ng/ml . A doki szerint ez az eredmény jó.Én olvastam valahol,hogy legalább 15ng/ml kell, hogy legyen az érték. Gyógyszert nem kaptam,de szeretném természetes uton egy kicsit ezt az értéket növelni. Kérem írjatok.
2008. dec. 11. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A progeszteron szintjének növelésére palástfűtea, vagy barátcserje kapszula a jó.


A cickafark ugyanis fitoösztrogén.


Tehát vagy azt csinálod, hogy mensi után pé-ig cickafarktea ( ez stimulálja is a peteérést ) majd a pé-től palástfűtea, amit akkor is folytathatsz tovább, ha összejön a baba.


A másik verzió, hogy az egész ciklusban barátcserje kapszulát szedsz. gyógynövényboltokban hozzá lehet jutni. A barátcserje fitoprogesztagént tartalmaz.


És amúgy szerintem is alacsony a progiszinted. Nem szoktál barnázni egy-két napig, mielőtt megjön?

2008. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De néha előfordul, hogy a mesit megelőzi néhány nap barnázás, bár nem minden ciklusban.
2008. dec. 11. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony, ez a sárgatesthormon hiány egyik jele. Meg az, hogy ha méred az ébredési hődet, és azt tapasztalod, hogy kevés idő telik el a pé-től a mensiig ( 10-12 nap )


Nekem így volt, elkezdtem mérni a hőmet, első ciklusban 10 nap luteális fázis, másodikban 11 ( ebben a ciklusban már ittam a cickafark-palástfű kombit ) harmadik ciklusban meg már nem tudom mennyi lett volna, mert babás lettem! Utána még két hétig ittam a palástfű teát, hogy biztosan jól meg tudjon tapadni, nem volt még egy halvány csepp barnázásom sem ( pedig sokaknak szokott lenni még teljesen jó progi értékek mellett is ) és most betöltöttem a 12 hetet.


De tulajdonképp neked kell kitapasztalni, hogy melyik gyógynövény válik be, kicsit olyan ez, mint a homeopátia. Ehhez mérd az ébredési hődet, figyelgesd, változik-e a hatásukra a luteális fázisod hossza, barnázgatsz-e, ilyesmi. Lehet, hogy neked is beválik a két tea kombinációja, ha meg nem, próbáld ki a barátcserjét. Van itthon egy gyógynövényes könyvem, aszerint 6 hónapig teszteltek két csoportot, akik nehezen tudtak teherbe esni. Az egyik csoport kapott barátcserjét, a másik csak placebót. Hat hónap után a barátcserje kivonatot szedő nők között 60 %-kal több esett teherbe, mint a kontrollcsoportban.


Annyira azért nem rossz a progeszteron szinted, de szerintem picit alacsony, ahogy első válaszban is írtam, lehet, hogy valamelyik gyógynövény is pont elég lesz, hogy meghozza a kívánt eredményt, és nem kell komolyabb eszközökhöz ( gyógyszerhez ) nyúlni.

2008. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon köszöszönöm válaszod. Az ébredési hőmet nem igazán tudnám mérni,mert három váltásban dolgozom s igy elég nehéz (hiába mérném, nem lennének valós adatok).Amit észrevettem, hogy az a nyúlós, tojásfehérjeszerű folyás már néha a 10-11. napon jelentkezik, a mesim viszont 27-28 napra jön meg.Ja meg érdekes, hogy a doki szerint ez az eredmény jó.Na mindegy majd kipróbálom a teákat.És köszi még 1x.
2008. dec. 11. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!