Milyen fajta palástfű teát kell inni ahhoz, hogy a méhnyálkahártya vastagodjon?
szerintem ez az amire gondolsz.
a méhnyálkahártyát még az e vitamin is vastagítja, azt is szedhetsz.
Szia, van a réti és az ezüstös a különbség annyi közöttük, hogy az egyik a réteken nő a másik a Treben könyv szerint az alhavasi magasokban.. mind kettő ugyanazt a hatást fejti ki, plusz az ezüstös elhízásra is jó.. tehát igyad nyugodtan..a könyv ezt is írja:
A nép ajkán ugyancsak többféle - farkastalp, oroszlántalp, karéjos bokái, Boldogasszony palástja, vagy tenyere -néven ismert növény erdõszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvõ nedves réteken és hegyvidékeken nõ." Hét-kilenc karéjú, félköralakú levele van, szívós, nem túl magas száron, ernyõcskében csoportosulva, apró, zöldessárga virága áprilistól júniusig, néha még tovább is viríthat. Némely vidéken Ûrnapján kis koszorút kötnek belõle, amely-lyel aztán a házi szentélyben a Megváltó fejét díszítik. A palástfû levelei néha a földhöz lapulnak, és hajnalonta a közepükön harmatcsepp jelenik meg, mely gyöngyként csillog. Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfüvet, amely mészkõ- és õskõzettalajon egyaránt megterem. A palástfúbõl és az ezüstös palástfûböl is a teljes növényt gyûjtjük a virágzás idején, késõbb csak a leveleit, amiket aztan a padláson megszárítunk. Már a német neve (Frauenmantel = „nõi kabát") eleve jelzi, hogy mindenekelõtt nõknek való gyógynövényrõl van szó. Amióta a kereszténység létezik, Szûz Mária áldása van rajta.
Nemcsak azért, mert a palástfû segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek er.tién, hanem mert már a kezdõdõ pubertás idõszakában kedvezõen hat a nõi szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfû (egyforma mennyiséget véve mindkettõbõl) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfûnek összehúzó hatása van igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverõsítõ szerként is, sebláz, gennyezõ sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A palástfûteát mint a legjobb szerek egyikét ajánlhatjuk foghúzás utánra. Egy napon belül begyógyítja a sebet, ha többször öblögetünk. Megszünteti az izom- és végtaggyengeséget, és segít vérszegénység esetén is.
Szülés utáni sérülések, nehezen szülõ nõknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nõknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerõsítésében igen sokat segít a palástfû. A harmadik hónaptól palástfûteát kellene fogyasztania minden olyan nõnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak. Egyetemes gyógyszer az összes nõi bajokra, betegségekre, pásztortáskával együtt még a méhelõesés és lágyéksérv esetén is segít. Az utóbbi említett esetekben napi négy csésze palástfûteát kell inni, ezt lehetõség szerint frissen szedett növénybõl készítjük, és napközben kortyonként fogyasztjuk. Ezenkívül a szóban forgó testrészeket masszírozzuk pásztortáska-tinktúrával (lásd a Pásztortáska címû fejezetben a Felhasználási módok-nál), méhelõesésnél a hüvelytõl fölfelé haladva végezzük a bedörzsölést külsõleg. A kezelést kiegészíthetjük cickafark-ülõfürdõvel: 100 gramm gyógyfüvet adunk egy fürdõhöz, hetenként összesen háromról van szó, mert a fürdõvizet még kétszer felmelegíthetjük.
Elõdeink e növényt sebgyógyításra használták, külsõleg és belsõleg, valamint törésekés epilepszia ellen. Következzék egy idézet egy igen régi füvészkönyvből: „Ha valamilyen nyavalya gyötör bárki emberfiát, légyen az ifjú vagy vén, forraljon egy meszely vízben két marék palástfüvet annyi ideig, míglen egy tojás keményre fő és igyék abból."
A mai népi orvoslásban ismét a megérdemelt helyet foglalja el. Különösen a svájci Künzle tisztelendő hangsúlyozza: „A nőgyógyászati műtétek kétharmada teljesen feleslegessé válna, ha idejében vagy hosszabban alkalmaznák ezt a gyógyfüvet; ugyanis gyógyít minden altesti gyulladást, lázat, égést, gennyedést, fekélyt és törést. Minden gyermekágyas asszonynak 8-10 napig bőségesen kellene innia ebből a növényből; ha ezt az isteni adományt ismerték volna, bizony sok gyereknek élne még az édesanyja és sok kétségbeesett özvegyembernek lenne még felesége. Külsőleg, összezúzva és borogatásként a palástfű gyógyít sebeket, szúrást, vágást. Ennek a teának a folyamatos fogyasztásától azok a gyerekek is megerősödnek, akiknek a jó táplálkozás ellenére fejletlenek az izmaik."
Az alhavasi, magasabban fekvő helyeken nőtt palástfüvet a nép ezüstös palástfűnek is nevezi, mert leveleinek az alja ezüstösen csillog. Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta két-három csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse. Rossz alvás esetén is segít; a cukorbajosoknak gyakran kellene inni belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!