Mi számít "próbálkozásnak"?
Figyelt kérdés
Szerintetek mi számít próbálkozásnak?
Minden nap,vagy naponta többször,vagy hetente,vagy egyáltalán mennyi együttléttől jelenthejtük ki hogy "próbálkozunk"?
Amikor mondtam orvosomnak hogy szeretnénk kisbabát,de eddig nem sikerült,akkor rögtön azt kérdezte,hogy rendszeres nemi élet van e hozzá? Mondtam hogy hetente kb.1-2-szer vagyunk együtt,kiröhögött,(nagyon rosszul esett)hogy ez bizony nem próbálkozás.
2010. aug. 28. 19:27
1/10 anonim válasza:
Szerintem az a próbálkozás, amikor tudatosan figyeled a peteérést (hőmérő, ovuteszt), annak környékén naponta (egyes orvosok szerint kétnaponta) együtt vagy a pároddal, és táplálkozás terén is lépsz a könnyebb teherbeesés felé pl. e-vitamin, folsav bevitellel, egyes egészségtelen ételek kiiktatásával. A heti két együttlét szerintem is kevés, pláne, ha véletlenszerű.
2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,amit leírtál minden meg van nálunk is,hőmérőzés,ovuteszt,vitaminozás,egészséges életmód,tervezett baba lenne..
2010. aug. 28. 19:48
3/10 anonim válasza:
Nekem ez fura, miért röhögött ki a doki? Az én véleményem, hogy a próbálkozás ott kezdődik, amikor először védekezés nélkül vagytok együtt a pároddal. Szerintem túlzás első perctől kezdve ovutesztelni, meg minden ilyesmit figyelni (hőmérőzés, peteérésfigyelés, stb.). Persze akinek nem jön össze néhány hónapon belül, az nyilván elkezd kétségbe esni és mindenféle praktikát kipróbálni. Mi amikor elterveztük, hogy babát szeretnénk, egyszerűen csak abbahagytuk a védekezést. Nem voltunk együtt sűrűbben és nem figyeltem semmit. Első hónapban terhes lettem. Aztán a második terhességemnél úgyszintén.
4/10 anonim válasza:
2 naponta illik akciózni!!!
én 2 napos akciókkal teával hőméréssel mindne nyavalyával lettem terhes 1,5 alatt
5/10 anonim válasza:
évet kihagytam boccs azl másfél év alatt.
6/10 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam neki,hogy hőmérőzök,meg ilyenek,csak hogy "rajta vagyunk"a dolgon.Nem számítunk már fiatal párnak,gondolom ezért is volt az első kérdése,hogy rendszeresen próbálkozunk e,és szerinte ez nem számít annak.Lehet hogy nem így akarta előadni,csak így sikerült neki,poénos akart lenni,vagy nem tudom,de nekem nem volt vicces.
2010. aug. 28. 21:14
7/10 anonim válasza:
a napokban olvastam czeizel egyik könyvét, amiben azt írta, hogy az egészséges ondók fejlődéséhez legalább 3 napos kihagyásokra szükség van :))
szerintem amikor kedvetek van csináljátok,de azért ne legyen kényszer az együttlét.
8/10 anonim válasza:
Szia. Én úgy olvastam a napokban, hogy a rendszeres együttlét minimum heti 3 alkalmat jelent.
9/10 anonim válasza:
Szia! Abban a hónapban, mikor elhatároztuk, hogy "próbálkozunk", csak kétszer volt alkalmunk együtt lenni a párommal. A kisfiúnk még abban a hónapban megfogant. Hát miből lett volna, ha nem "próbálkozásból" ? :)
10/10 anonim válasza:
Szerintem a próbálkozás fogalmát nem az együttlétek száma határozza meg.Az számít próbálkozásnak ha egy pár tudatosan nem védekezik tehát esélyt adnak a babának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!