Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laprószkopos műtéten átesett...

Laprószkopos műtéten átesett beszámolókat várok lányok, kinek mennyire segitett? Előtte állok, talán segithet az egyik elzárodott petevezetékemen.

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, én csak olvastam a témáról, sokan mondják, hogy segít, csak persze hinni is kell benne. Szerintem az orvosod tájékoztatni fog utána, hogy mennyire sikerült jól, és ki kell várnod a gyógyulási időt, de csak pozitívan állj hozzá és hidd, hogy sikerülhet. Szorítok. Anita
2008. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hete volt ugyanezen okból, mint ami a tiéd. Most már mindkét p-tőm átjárható, és az orvosom azt mondta, így is marad. :) A műtét annyira nem gáz, kb. 1 óra hosszú volt, altatásban végzik, a köldökömön ejtettek egy 1 cm-s vágást. Utána 4-5 napig eléggé fájt a hasam, meg rendesen véreztem is, rá egy hétre kivették a varratot, utána már nem húzódott a köldökömnél, és már nem fájt csak néha nyilalgatott. Mára már nincs is panaszom, holnap meló. Ne félj tőle, megéri, utána meg pihen sokat, ne erőltesd magad. Szorítok, hogy neked is sikeres legyen!!

2008. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és rögtön kérdezném azon(2.-ik válaszolómtól)kedves sorstársamtól a következőket:-ha esetleg összenövés van,azt is "kijavitják" máris,és ezt a műtétet nekem kell kérnem,és hogy hány napig kell bennt lenni,és mikor lehet utána próbálkozni a babaprojekttel?
2008. dec. 7. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 2.5 hete volt laparom. Ha összenövés van azt is "kijavítják". Papiron 3 napot kell benn lenni, gyakorlatilag a műtét regelén mentem be és másnap délelőtt mehettem haza. A műtétet az orvosod javasolja, az uh lelet alapján. A műtétet követően 2 hét tilalom van, majd szabadon lehet próbálkozni a babával. Sok sikert.
2008. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Bemásolom Neked, amit nemrég írtam egy másik kérdezőnek.

Nekem az volt a panaszom, hogy változó időközönként egész hasfalra kiterjedő szúrást éreztem. Ez tartott kb 1-2-3 napig, változó volt. Úgy éreztem magam, mint akit "felnyársaltak". Pl ha leültem, vagy minden egyes lépésnél, vagy amikor a fenekemet töröltem (már bocs), olyat éreztem, mint amikor valamit felszúrnának. Mivel nem tudták, hogy mitől lehet, mondta az orvos, hogy csinál egy laporoscopiát. (ja, és az is furcsa volt, hogy egy előző kapcsolatomban nem estem teherbe, pedig nem is védekeztünk) Akkor derült ki, hogy endometriózisom van. A műtét nem vészes. Engem reggel műtöttek, délután már sétáltam, másnap délelőtt pedig haza is mehettem. Két kis vágást csináltak, kb 1 cm-est. Egyet a köldöknél, a másikat pedig lágyék környékén. Csak egy kicsit fájt, de inkább akkor, amikor pl tüsszentettem. A műtét után 3 hónapig GnRh injekciót kaptam. Utána megkérdezte az orvos, hogy akarok-e gyereket, de mondtam, hogy nem (egyedülálló voltam). Utána folyamatosan fogamzásgátlót kellett szednem, hogy leállítsák a menzeszt, és hogy ne fejlődjenek vissza a szigetecskék, csomók. De én pár hónap után abbahagytam, mert iszonyatosan fájtak tőle a melleim. A párommal (akinek szívesen szülnék) nem védekezünk, de nem sikerül teherbe esnem. A műtétem óta eltelt kb másfél év, lehet, hogy visszafejlődtek azok a valamik. Egyébként úgy tudom, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbesésre. Az egyik lány, akivel egy szobábam feküdtem (igaz, hogy lombikkal), de idén februárban egészséges ikerfiúknak adott életet.

Most az előbb előszedtem a zárójelentésem. "Elsősorban a hólyagalapon és a bal oldali petefészek alatt endometriózis csomókat találtunk, melyeket monopolar electroddal coaguláltunk. A jobb oldali szálagos kismedencei összenövéseket elektromosan oldottuk."

Remélem, hogy tudtam valamennyire segíteni.

2008. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,mindegyikötöknek sikeres babásodást kivánok,és ami közelebbi:boldog ünnepeket...És továbbra is várom a beszámolókat...:)
2008. dec. 9. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 2. válaszoló vagyok. A kérdéseidre már válaszolt valaki, helyesen, én is ezt írtam volna. Annyival egészíteném ki, hogy a legtöbb elzáródást meg lehet laparoscopiával szüntetni, de van olyan fajta is, amit sajnos nem. Erre előtte rákérdeztem az orvosunktól, nem tudom pontosan, miért van így, ha jól értettem, függ az okától. Ennél pontosabbat nem tudok, de kérdezz utána az orvosodnál, biztos szívesen válaszol. :)
2008. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!