Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés szoptatás alatt?...

Teherbeesés szoptatás alatt? Nehéz lesz?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom,és nem nagyon akar sikerülni leszoktatnom a ciciről.Mivel szeretnénk egy második kis babát,és mostanra tervezzük,figyelem a peteérést (teszttel)az ovuláció környékén sűrűbben szeretkezünk,és nem tudom mennyire gátló tényező a szoptatás.Rengeteget vitaminozok,és rendszeres havi menzeszem van a kislányom 3 hónapos kora óta.26-ára nem várom a mensimet,remélem összejön. :) Nektek sikerült szoptatás mellett teherbe esni?
2010. aug. 23. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szoptatás akkor gátló tényező, ha az anyának nincs ciklusa.

Ha van ciklus, akkor peteérés is van, és ugyanannyi esélye van a teherbeesésnek, mint egyébként. Van akinek könnyen megy, van a kinek lassan és nehezen jön össze...


Én 14,5 hónapos babával estem teherbe másodszor, a nagyot 20 hónapig szoptattam, nem volt gond. :o)

(Bár én tényleg a szerencsések közé tartozom, csak egymásra nézünk a férjemmel, és teherbe esem. :o) Mindkét babám a tervezett hónapban sikerült.)


Sok olyan ismerősöm van viszont, akik az első babára sok évet vártak, majd a második-harmadik azonnal összejött, akár vérzés nélkül is, rögtön az első peteérésből.


Mert minél tovább nem jön vissza a ciklusa a mamának, annál valószínűbb, hogy már az első vérzést megelőzően is van peteérés, és fordítva.


Mihamarabbi babásodást!

2010. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ház gondolom azért nehezebb lehet...nekem a kisfiam még reggel este szopizott 14-15 hósan amikor próbálkozni kezdtünk kistesóval. Volt már vérzésem és mégse sikerült teherbeesnem, teltek a hónapok, a fiam 18 hónap körül elhagyta a cicit és csak rá 2 hóval lettem babás, szóval végül nagyobb korkülönbség lett a tervezettnél köztük. Persze nem bánom, jó így utólag nézve :)
2010. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 14hónapos a fiam és szintén szopik még. 8 hónapja van meg a menzeszem és azóta nem is védekezünk. Ovutesztet használok és próbálom leszoktatni a szopizásról. Eddig nem sikerült összehozni a kistesót.


Ezt olvastam valahol: még egy ovuláló szoptató asszony is terméketlen maradhat egy ideig a szoptatás okozta finom hormonváltozások következtében.


Sok sikert!

2010. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha van peteeres akkor egyenloek az eselyeid azokkal akik nem szoptatnak :)
2010. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kislanyomat februarig szopotattam, akkor keztunk el probalozni. Rendesen volt pe-em minden honapban(ovutesztet hasznalatm), de nem maradtam terhes. Aztan eszerevettem, hogy meg van tejem, a doki adott tejelapaszto gyogyszert, majd vert vetettem, hogy a prolaktin szintem helyre allt-e, minden oke volt es kov. honapban terhes lettem, csak sajnos 9 hetesen nem volt szivhang es elkellett vegyek.
2010. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van mensid, akkor peteérésed is. Nekem a 2 kicsi 3 hón belül összejött pedig a terhességem 6-7-ik hónapjáig szopiztak a nagyobb tesók. 3 gyerekünk van. A gond inkább az volt, hogy nehezen jött meg az első vérzésem, az első után 1 évvel, a második után 17 hónappal indult meg mégis 3 hónapon belül babás voltam a következővel. A legnagyobb 20 hónapig a középső 2 évig szopizott, a legkisebb 10 hónapos!:-)
2010. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!Olyan jó olvasni a bíztató szavakat,mert alig várom a következő babát. :) Nagyon imádjuk az egyetlen kislányunkat,és szeretném ha mihamarabb kistesója is lenne.Most megint ott tartok (mint az elsőnél) hogy nosztalgiázva nézegetem a szebbnél-szebb kismamákat,mert olyan szép tud lenni az ember lánya ha várandós. :) Már csak 2 napom van a nemvártig,görcsölgetek,de én az elsővel is görcsölgettem minden hónapban amikor a menzeszemnek kellett volna lennie.Hát majd kiderül...Majd megírom mi lett a végeredmény! ;) Köszi lányok!!!
2010. aug. 24. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is Veled tartok! Nekem 20 hónapos a kisfiam, szintén cicifüggő. :)1 hónapja próbálkozunk, most sajnos tegnap megjött.
2010. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:Sajnálom,hogy nem sikerült,együtt érzek.Drukkolok neked/nektek,hogy bővüljön a család. ;) Én még mindíg várakozom(utálok várakozni) és reménykedek...Remélem,hogy ha várandós leszek,akkor leszokik a kislányom a ciciről,mert ötletem sincs,hogyan szoktassam le.Szóval kitartást neked is,és sok-sok szerencsét!
2010. aug. 24. 23:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Most már tuti biztos,végre várandós vagyok!!!Már Legalább 5 db tesztet csináltam a napok alatt,mindegyik pozitív. :))) És persze az elmaradhatatlan hányinger,szédülés,stb,de nekem ez édes teher...Annyira boldogok vagyunk!Köszi a válaszokat,és puszi mindenkinek!
2010. aug. 31. 02:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!