Előváladéktől lehetek terhes?
A barátommal a termékeny időszakom után 1 héttel feküdtünk le. Az elején gumi nélkül de csak pár percig, aztán gumival folytatuk.
És hát sokszor hallottam már hogy igyis teherbe lehet esni. Ez valóban igaz? Kicsit félek mert 17 napja késik viszont a mensim állandoan össze vissza van szóval nem tudom. Szerintetek?
18/N
Igen lehet. Csinálj egy tesztet. Kicsi az esélye, mert rossz időben voltatok együtt, illetve mivel 17 napja késik, vagy nem volt ovud, vagy később volt és akkor még nem is késik és esetleg sikerült teherbe esni. Ha az elmúlt fél év leghosszabb ciklusához képest 17 napja késik akkor nem is értem miért nem csináltál még egy tesztet. Ilyenkor a várakozás soha nem jó. Többet árt mint használ, mivel stresszelsz és már az is gátolhatja, hogy megjöjjön, ráadásul, ha nem akarod a babát is egyre kevesebb az idő. Nem vagy már gyerek.
Amúgy érdekes ez a ki mit csinált az iskolában dolog is. Mert ilyen részletekbe menően mi pl nem tanultuk. Ugyan nekem volt eszem, hogy csak úgy ne rakja be gumi nélkül senki, de az előváladékról iskolában semmit nem tanultunk, ezt itt felnőtt fejjel olvastam a neten mikor már babát terveztünk a párommal. A női ciklust sem tanítják meg rendesen a suliban, csak kb a nagykönyv alapján. Aztán ha valakinek 30-33 napos a ciklusa az egészen addig azt hiszi, hogy rendszertelen míg utána nem olvas. Ezzel nem védem a tudatlanokat, mert valóban rémisztő, hogy milyen kérdések kerülnek ide. Mintha egyesek a marson élnének. Csupán én személy szerint úgy emlékszem, hogy semmi érdemlegeset nem tanultunk azon kívül, hogy ha babát nem akarunk és valami fertőzést összeszedni, akkor kell az óvszer.
Én simán úgy gondolom, hogy nyugodtan lehetne külön a lányoknak iskolában egy pár óra ami rendesen elmondja mi hogy működik a szervezetükbe. Mi az ami normális, mi az ami nem és dokihoz kell fordulni, független attól, hogy babát akar vagy sem. A hormonális gondok ugye sokszor évek múlva derülnek ki, pedig voltak jelei, csak pl azt hiszi az ember, hogy normális, mert neki mindig ilyen a mensije, aztán jön a babát akar időszak és bumm hát baj van. Na mindegy bocsi kicsit eltértem a kérdéstől XD
Istenem..😶
En meg felnott nokent mindent megteszek hogy vegre osszejojjon a baba..
Tesztelj!!!!
Legkozelebb vedekezzetek!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!