Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a PCO külső és belső...

Mik a PCO külső és belső tünetei? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mind a külső, mind a belső tünetek esetlegesek. Nem kell mindnek előfordulnia betegség esetén!

Külső jelek lehetnek: erősebb szőrnövekedés, elhízás (főleg hasi tájékra), pattanásos bőr, haj hullása, esetleg sötétbarna foltok (nyakon,alhasi részen.

Belső tünetek lehetnek: ciszták a petefészkeken, magas inzulinszint, inzulinrezisztencia, magas tesztoszteron szint, egyéb hormoneltérések, ingadozó vércukorszint, stb. stb.


Én nem kértem metformin alapú gyógyszert, de szigorú szénhidrát szegény glikémiás indexen alapuló diétát tartok, rengeteget fogytam vele, és rendszeresen mozgok. Kaptam női nemi hormont tartalmazó gyógyszert.


Érdemes elolvasni a wwww.pco-szindroma.hu oldalt, rengeteg mindent írnak.


Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2010. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!