A hímivarsejteket irányítja valami, hogy eljussanak a hüvelyből a petevezetékig?
Bocsánat, ha rossz a kategóriaválasztás, elvi tudományos kérdés lenne.
Az ondósejtek ugyan aktív helyváltoztatást végeznek, de a méhszájat egy sűrű anyagú "dugó" zárja el, a petevezetéknek pedig a csillószőrei ellenkező irányba hajtanák őket. És a belépési keresztmetszet is nagyon szűk, mind a méhbe, főleg pedig a petevezetékbe.
Szinte esélytelennek vélem, hogy oda - véletlenszerű mozgással - bármi is érdemben eljusson, főleg nem egy sejt, még ha nagyon sokan is indulnak útnak.
Van-e valamilyen feromonszerűség, ami lényegében hívja a hímivarsejtet, hogy pontosan a megfelelő irányba haladjon?
- A nyákdugó szerkezete ovulációkor átalakul, és nem akadályként, hanem "autópályaként" irányítja a hímivarsejteket a helyes irányba.
- a petevezető csillós hámsejtjei egyfajta áramlatot tartanak fent, ezzel szemben úsznak tovább a spermiumok, akár a lazacok íváskor
Köszönöm a válaszokat, tehát léteznek egyfajta útjelzők, melyeket az ondósejt kódoltan követ.
Egész pontosan többfajta:), és gondolom, az említett feromon csak a legutolsó ezek közül.
Nem hiányosan képzett nőgyógyász vagyok:), csak érdekelni szokott dolgok tudományos magyarázata. És ez pusztán a spermiumok véletlenszerű szétterjedésével nehezen lenne megmagyarázható, ill. máskülönben nagy lenne a veszélye, hogy bármilyen egysejtű, ill. szennyezés a nő hasüregében kössön ki. Bár tudtommal sajnos néha ez is előfordul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!