Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ez az uh-leleten?

Mit jelent ez az uh-leleten?

Figyelt kérdés

A bal ovariumban egy 34,1x38,8x35,5 mm-es egyrekeszű, simafalú, folyadéktartalm ú képlet.


(a méhny.h. 14,9 mm, utolsó menses ideje júl.18.)


2010. aug. 10. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ciszta.. talán. Doki nem mondott semmit?
2010. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ciszta
2010. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ciszta????

terhesség gyanújával mentem orvoshoz

2010. aug. 10. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Ciszta. A húgom is terhesség gyanúja miatt ment nődokihoz és ciszta lett belőle. Neki nem jött meg a mensije,így derült ki. Amúgy semmilyen fájdalmai nem voltak.
2010. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 eszo ***** válasza:

hát szerintem attól még terhes is lehetsz..a nyh-ád megvan vastagodva! az jóó jel!


bal ovárium= bal petefészek

abban van vmi..lehet, hogy ciszta..


van pozi teszted?

doki nem mondott semmit? mikor kell visszamenned?


drukkolok nagyon!

esetleg kérdezz rá itt:


[link]


itt doki válaszol!

2010. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok: nekem is terhességi tüneteim voltak, nem jött meg, majd még mielőtt teszteltem volna, kiderült, hogy cisztám van és ez okozta a tüneteket...
2010. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

van 4 pozitív tesztem.

az orvos nem mondta, hogy felmerül a ciszta, csak hogy 2 hét múlva menjek vissza, hátha lesz már petezsák.


akkor azt mondjátok, hogy valószínűbb a ciszta?

nagy az esély a terhességre is...


ja, még egy kérdés: májusban voltam utoljára nőgyógyásznál, akkor még nem volt ciszta. lehetséges ez?

2010. aug. 10. 15:30
 8/11 A kérdező kommentje:
légyzsi, valaki majd válaszoljon, mert nagyon ideges vagyok.
2010. aug. 10. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:

A lelet cisztáról szól, mivel a bal ovarium a bal petefészket jelenti, vagyis ott semmiképp sem lehet terhesség. Viszont attól, hogy van cisztád, még lehetsz terhes, tehát ha van pozitív teszted és a doki a méhedben látott petezsákot, az jót jelent.

A lényeg, hogy több mint valószínű, hogy cisztád is van és terhes is vagy. A dokiddal mindenképp beszéld meg, hogy mi várható a jövőben. Lehet, hogy a ciszta magától felszívódik, de lehet, hogy nem. 5 cm alatt mindenesetre nem szoktak beavatkozni.

Többen is vannak itt, akik ciszta megléte mellett lettek terhesek én nem volt gond a terhességgel, tehát nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolnod. Beszélj az orvosoddal!

2010. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a terhesség megállapításakor cisztám. Nekem azt mondta a dokim, hogy sokszor a terhesség velejárója és aztán magától felszívódik. A 10 hetes UH-n már semmi nem volt a cisztából, a baba pedig rendben volt.
2010. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!