Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ódzkodnak az emberek a...

Miért ódzkodnak az emberek a lombikbébitől (ha nincs más megoldás)?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyan véleményeket, hogy hiába reménytelen a baba, és felajánlották a lombikot, ők még évekig próbálkoznak mielőtt rászánnák magukat a lombikra. Miért félnek az emberek ennyire ettől a lehetőségtől? Lehet, h azért, mert nem tudják, miről van szó? Tudom, h vannak csodák, mikor mégis összejön a bébi, de ez 100-ból 1 eset, én nem várnék erre.
2008. nov. 28. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert nagyon sokba kerül és olyan sokszor kell menni, hogy az ember munkahelye is rámegy. Tesómék már a 3. lombikon vannak túl, sajnos nem sikerült nekik, most feltöltődnek anyagilag és lelkileg. Hiába támogatja az állam a beültetést, ha a gyógyszereket nem fizeti, ami kezelésenként kb. 300.000,-Ft. Nekik Pestre kellett feljárniuk 120 km-ről, volt olyan hogy 3 hétig hetente háromszor, melyik munkahely tolerálja ezt? Ki is rúgták szegényt. És fájdalmas is, főleg a peteleszívás. Az utolsó kezelésbe majdnem belehalt, az intenzíven volt egy hétig, mert túlstimulálták, még azóta sem állt helyre egyik petefészke sem, sajnos ezt a kockázatot is vállalni kell. Szóval nem egyszerű, de ők sem adják fel, amíg van egy pici remény, hogy saját gyermekük szülessen.
2008. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhh.. nagyon sajnálom, ami velük történt, de hát ahogy te is írtad, amíg van remény, addig minden pénzt és szenvedést megér, hogy az embernek saját babája lehessen. Ezzel teljesen egyetértek. Drukkolok, h sikerüljön!
2008. nov. 28. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Sajnos az én tesóméknak sem jön össze. Már kétszer próbálkoztak lombikbébivel. 5-ször kellett felmenni Pestre vizsgálatokra, mintavételre, peteleszívásra stb. Eddig még nem ment rá a munkahely, mert mindig ki tudtak találni valamit, hogy miért hiányoznak. De nagyon macerás, drága, fájdalmas és lelkileg is megterhelő. Az első alkalommal úgy volt, hogy meg is maradt, de a 10. héten halt el a baba, és még küretre is mehetett a sógornőm. Ahol meg hallgathatta a nővérkék és még a takarítónő rosszalló beszólásait is, hogy miért nem tudott vigyázni! Ezek után azt mondta, hogy még egyszer soha. De aztán megpróbálták még egyszer, de az sem sikerült. Most ők is szüneteltetik egy darabig. Én nagyon sajnálom, és meg tudom érteni, hogy most egy kicsit várnak vele.
2008. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én igazából mindkettőtökkel egyetértek, de szerintem az, hogy az embernek egyáltalán nem lehet babája, sokkal nagyobb szenvedés, mint a lombik, még akkor is, ha csak 5.-re sikerül. Mondom ezt úgy, h én is valószínűleg lombik-várományos vagyok :( Viszont abba ilyen esetben tényleg nem szabad belegondolni, h normális esetben az emberek mennyi "szenvedés" árán "készítenek el" egy gyereket..
2008. nov. 29. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!