Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késik a havi, fáj a has,...

Késik a havi, fáj a has, fantom érzés: lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Az elmúlt, közel egy évben rendszeresen, 28-29 napra jött meg a menstruációm. Most viszont, már lassan 4 napot késik, és semmi jelét nem látom rá, hogy "meg akarna jönni". Inkább ritkán hányingerem van - igaz nem túl erősen és nem túl sokáig, az első két napban fáradékonyabb voltam - ami mára már elmúlt, és a 28-29 nap előtt 3-4 nappal, egészen mostanáig is alhasi fájdalmakat érzek, szúrót-feszülőt - mikor milyet és változó, hogy mennyire erősen (van amikor egyáltalán nem fáj a hasam), illetve néha valóságos "fantom érzést" érzek, mintha megjött volna...de kiábrándít a tudat és bizonyíték, hogy nem. A menstruációm első, tényleges napjától számítva visszafelé, csak egy héttel azelőtt voltunk együtt a párommal, egyszer. Lassan egy éve megszakításos módszerrel "védekezünk", soha nem volt semmi probléma semmiben. Most is így volt, egy minimális sem került a hüvelybe. (És nőgyógyász szerint 5% csak az esélye, hogy teherbe lehessen esni ezzel a módszerrel, aki ténylegesen odafigyel erre) Persze tudom, hogy az előváladékban is lehet spermium, de ha közel egy év alatt nem volt se havi-késés, se egyéb "baj", akkor miért pont most jelentkezik ez, és ilyen formában? Tesztet még nem próbáltam, maximum egy hetet szeretnék várni vele, de a neten utánaolvasva, nekem nem volt egyértelmű, hogy mikor lenne érdemes tesztet csinálni, hány nap kimaradás után? Illetve érdemes lenne-e két tesztet is csinálni, hogy egyértelműen kimutassa, hogy akkor biztosan pozitív, vagy biztosan negatív? (Hiszen volt már rá példa, hogy terhes, de nem mutatkozott, illetve ugyanez fordítva)

Légyszi segítsetek, bármilyen hasznos, vagy akár megnyugtató válasz jól jöhet :)

18/L


2010. aug. 5. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Számolj utána hányszor szeretkeztetek, számold ki az 5%-át és ott a válasz.
2010. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem undorodom szagoktól, ízektől, nem lettem kívánósabb, nem eszek többet, mint előtte, nem lett több a vizelési szokásom, viszont, ami a menstruáció előtt és alatt szokott nálam jelentkezni, az most is megvan: jóval kevesebbet iszok, mint a nem "piros betűs" napokban.
2010. aug. 5. 13:43
 3/5 anonim válasza:
Nekem tobb mind 1 hetet kesett en is megijjedtem,csinaltam 1 tesztet,amit neked is ajanlok,az megmutatja hogy az vagy-e.
2010. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Talán azét most jelentkezik, mert bekövetkezett az 5% esély...

Amúgy szerintem menj el nőgyógyászhoz, az a legbiztosabb. Jó oké, hogy a teszt is megmondja, de az se mindig mond igazat, és az is lehet, hogy más bajod van, bár szerintem terhes vagy, de az ördög nem alszik^^"

Ja asszem kell ilyen 1 hetet várni a tesztel, de a nőgyógyász se tudná most azonnal megmondani, hogy az vagy e.

2010. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem terhes vagy.

Halál komoly.

2010. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!