Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nemrég voltam hormonvizsgálato...

Nemrég voltam hormonvizsgálaton és ezek az eredmények : ösztradiol 40,65pg/ml, FSH 6, 08mIU/ml, LH 3,7mIU/ml, prolaktin 332,4 mIU/ml. Vélemények?

Figyelt kérdés
Kérem aki tud ezzel kapcsolatban tanácsod adni az írjon. A progeszteron hormont majd a 22. nap nézik, s utána viszem majd csak az eredményeket a dokinak, de addig kiváncsi vagyok a ti véleményeitekre,köszi.
2008. nov. 26. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem írtad, hanyadik napi. Mert az bizony fontos info. De hátha ezzel a linkkel tudok segíteni.


[link]

2008. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg nem írtam,ezek a 3. ciklusnapról származó eredmények.
2008. nov. 26. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ezek az eredmények jók. Rendszeres ciklust is takarhat. Neked rendszeres?
2008. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Általában rendszeres a ciklusom, de volt már olyan hónap, hogy 9 napott késett vagy 5 nappal előbb megjött, de általában 27-28-29 napos a cilusom.
2008. nov. 26. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

szerintem, minden rendben. ezek az értékek normálisak.

majd a progeszteronból kiderül, hogy volt-e peteérés.

2008. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál.
2008. nov. 26. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Szerintem ezek az értékek jók 3. napi értéknél. Közben találtam neked linkgyüjteményt is, ahol még több ilyen táblázatot találsz. Mert amit először írtam, abban pl a prolaktin más mértékegységben van megadva, mint ahogy neked számolták. Az FSH/LH arányt van, ahol 1:1-ben tekintik jónak, van ahol meg 2:1-ben, de én úgy tudom ( legalábbis nekem is így volt ) hogy a 2:1 arány a jó, és neked az is stimmel. Ovuláció előtti értéket miért nem fognak tőled kérni? Ugyanis 3, 11, és 21. napon szoktak ilyen vizsgálatot végezni, mivel az ovuláció előtti LH szint is nagyon fontos annak a meghatározására, hogy termelődik-e annyi luteinizáló hormonod, hogy meg tudja repeszteni a tüszőt.


Ja, és itt a linkgyűjtemény:


[link]

2008. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem a doki igy mondta.A 3. napon ezt a 4-et , majd a 22. ciklusnapon a progeszteront nézik.Azért köszönöm nektek a válaszokat, a táblázatok alapján szerintem is jók az eredmények.
2008. nov. 26. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Végülis a 22-ik napon is ki fog derülni hogy volt-e peteérésed, mivel emelkedett progeszteronszintet kell mutatnia az eredménynek. És azt is fogod tudni, hogy nincs-e sárgatesthormon elégtelenséged, mert az a hormon nagyon fontos, hogy meg tudjon maradni a baba.
2008. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!