Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy túl-vagy alulműköd...

Pajzsmirigy túl-vagy alulműködés lehet akadálya a teherbeesésnek?

Figyelt kérdés
Ha látszólag minden rendben van, van peteérés, szabályos a ciklus, és a hő is szabályos minden ciklusban, akkor lehet pajzsmirígy-érték-eltérés?
2010. aug. 2. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Kis hormonális probléma is akadályozhatja a teherbeesést.
2010. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Lehet akadálya,de az én pl-ból kiindulva nekem alulműködik,és ezt csak akkor tudtam meg amikor terhes lettem.....4 hónap próbálkozás után sikerült.Szedek rá gyógyszert amit terhesen is lehet.De ha van módod rá még elötte nézesd meg magad.
2010. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akadály, 12 éve vagyok pajzsmirigy hormonbeteg és egyszer nem védekeztünk és azonnal terhes lettem és van egy tündéri kétéves kisfiam aki teljesen egészséges. Nekem azt mondta az egyik legjobb professzor h csak az a fontos h gyógyszerrel, ha szükséges be legyen állítva a pajzsmirigy hormon egyensúlya és utána mehet a terhesség minden gond nélkül.
2010. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Ha be van állítva gyógyszerrel a pajzsmirigyhormon, akkor természetesen NEM akadály, de ha nincs, akkor bizony lehet akadálya a teherbeesésnek. A kérdésből kiindulva a kérdezőnél van eltérés, tehát valószínűleg nála még nincs beállítva a megfelelő szint.
2010. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti az utolsónak!!!

Hidd el sajnos ezt a témát naon vágom. A teherbeesésnél nem akadály a pajzsmirigy alulműködés, ezt azóta megkérdeztem a dokitól. Azzal van a gond, hogy ha teherbe esik vki és alulműködik a pajzsmirigye, nagyobb a kockázata a vetélésnek, ill annak h a gyermek már eleve alulműködő pajzsmiriggyel születik. Tehát teherbe lehet esni ugyanolyan könnyen, de h a folytatás is optimális legyen terhesen muszáj h megfelelő dózisú hormonpótlás legyen. Csak az riogasson aki ért az adott témához!

2010. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!