Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30-31 napos ciklus esetén nem...

30-31 napos ciklus esetén nem kései a 18. napon a pé?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, ráadásul nekem a 12.nap körül volt tojásfehérje szerű folyásom, de csak a 18. napon mondták az uh-on, hogy most volt tüszőrepedésem.

Én azt olvastam, hogy ha túl későn van peteérés, az azért baj, mert nincs ideje beágyazódni és a menzesz "kimossa".

2008. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez még belefér. Igaza van az előző válaszolónak: ha nem telik el elég idő a peteérés és mensesz között, akkor nem tud beágyazódni az embrió. De ez a 12-13 nap már elég. Azt mondják minimum 10 nap kell, ami ennél több, az már jó.
2008. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azóta én is találtam egy ilyet. akkor még nyugodt vagyok:)

Köszi a segítséget.

2008. nov. 24. 08:53
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt találtam (hátha nem csak nekem segít hanem az első válaszolónka is):

"A luteális szakasz hossza nem változik jelentösen ugyanannál a személynél. Normális esetben 12-16 napos. Ezzel ellentétben a ciklus elsö fele (follikuláris szakasz) nagy változásokat mutathat.

Követkeö okai lehetnek annak, ha a luteális fázis 10 napnál rövidebb:


Ez utalhat sárgatest elégtelenségre (felsö görbe), amely a teherbeesést jelentösen megnehezíti vagy meg is akadályozza.


Az is lehetséges, hogy a szervezet pár nappal többet igényel, amíg a progeszteronszint emelkedésére hömérsékletemelkedéssel válaszol (alsó görbe). Ebben az esetben nem áll fenn sárgatest elégtelenség.

Annak eldöntésére, hogy melyik változat áll fenn, pontosan meg kell állapítani a tüszörepedés idöpontját. Ez azon a napon történik, amelyiken a legjobb minöségü hüvelyi nyálka érzékelhetö, vagy a pedig a rá következö napon. A hömérsékletnek 5 nappal a tüszörepedés után emelkednie kell. Ebben az esetben azok a napok is a luteális szakaszhoz tartoznak, amelyek a késöi emelkedés miatt még a cover line alatt vannak."

2008. nov. 24. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!