Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jövő hónapban pótvizsgázok....

Jövő hónapban pótvizsgázok. Hogy is van ez? Terhesség dolog csak nem nagyon értem, azért ide írom.

Figyelt kérdés

Ha valaki pontosan tudja, hogy mikor van a peteérése, de nem akkor hanem kb 7-8 nappal később védekezés nélkül szexel akkor lehet terhes akkor is ha időben megjön a mensije, de még nem telt le a 10-14 nap a megtermékenyítés és a beágyazódás között?

Vagyis pl peteérése van neki 3-án, de csak 10 körül szexelnek, tehát a peteérés után 7 nappal (ekkor már ugye nem életképes a pete) és megjön neki a mensije 15-én. akkor ő most lehet terhes vagy nem?

Mert ugye a mensi a nem megtermékenyített petesejt távozása vérrel keveredve, és ha megvan termékenyítve a petesejt, akkor nincs mensi. De akkor most ha megvan termékenyítve a petesejt, de nincs még beágyazódva akkor megjön a mensi vagy nem?


2010. júl. 19. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A mensi nem azért van, mert távozik vérrel a petesejt. Vagyis távozik a petesejt is, de valójában a menzesz a megvastagodott méhnyálkahártya távozása, leválása. Ez a vér, és ezért lehetnek benne darabok.

A peteérés után egy héttel "elkövetett" szex nem nagyon sanszos, persze semmi sem lehetetlen, de elvileg az a petesejt már nem megtermékenyíthető. Miután az érett pete, kiszabadul a petefészekből (ovuláció), onnantól kb. még 1 napig meg tud termékenyülni. Utána, hiába van a petevezetékben, meg a méhben, elkezd szétesni, és nem tud megtermékenyülni.

DE!

Egy erős orgazmus, kiválthat spontán peteérést. ÉS az meg bármikor lehet.

2010. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A petesejt elöregszik, elpusztul, majd felszívódik. A menstruáció azért van, mert a méh minden hónapban rákészül a megtermékenyített petesejt befogadására, és ha ez nem történik meg, akkor (ahogy az első is írta) leválik a méhnyálkahártya, sebet hagyva maga után. Ezért vérzel.

Ha pontosan tudod a peteérést, akkor egy héttel utána AZ a petesejt nem termékenyül meg, ez tuti, de ezt is írta az első, hogy akár egy orgazmus is indikálhat peteérést.

2010. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azokat mind értem is amiket írtatok, de a kérdés pontosan az, hogy lehet e így terhes vagy nem? Erre kellene választ adnom de nem tudom.
2010. júl. 20. 08:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nics spontán orgazmus kiváltotta peteérése ( amit az előttem szóló is írt), akkor nem lehet terhes, mert a pete kb 24 óra után elöregszik, szétesik és felszívódik. Nem a menzivel távozik.
2010. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Benne van a válaszomban a kérdésedre a válasz, ha elolvasod.
2010. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!