Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nyálka mindig van peteéréskor?

Nyálka mindig van peteéréskor?

Figyelt kérdés
ma reggel nagyon begörcsölt a petefészkem .Pont az amiben van egy 20mm -es tüsző!De nyálkám még nemvolt eddig.Most kicsit megijedtem nem e cysta lett belőle.A dokim szerint 2 napon belül kilöködik a tüsző,és pont ma telik le a 2. nap
2008. nov. 16. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hogy érted, hogy "nyálka"? A nyálkahártyára gondolsz? Az még nem lökődik ki, csak menstruációkor. (de azt hiszem, ezt nem várod) A nyálkahártyába ágyazódik be a magzat később, ha terhes leszel. A tüsző most majd megreped, abban van a petesejt, az lökődik ki és kb. 1 napig vár arra, hogy megtermékenyüljön.

Vagy ha esetleg folyásra gondolsz, az lehet esetleg fehér, vagy tojásfehérje szerű, sűrűbb állagú. De szerintem ez nem törvényszerű, vagy nem mindenkinél egyforma.

Reméljük, nem cysta. Sok sikert!

2008. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem méhnyálkahártyára gondoltam hanem folyásra mikor peteérés van. tojtásfehérje szerü nyálkára
2008. nov. 16. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Nézd csak, találtam neked elég értelmes leírást:


"A peteérés körüli 1-2 napos időszakban sok hölgy érez puffadás-érzést, esetleg alhasi fájdalmat, nyomást. Előfordulhat egy kis rózsaszínű folyás is, esetleg egy általános közérzetbeni romlás. Mindezek mellett fokozott szexuális késztetés is jelentkezhet. Megfelelő odafigyeléssel ezek valamelyike általában észrevehető. Természetesen ezen apró tünetek elmaradása még nem jelenti egyértelműen a peteérés elmaradását.


A reggeli hőmérséklet-változás szintén felhívhatja a figyelmet a peteérésre, ez azonban egy hosszadalmasabb és némileg megbízhatatlanabb procedúra. Lényege, hogy reggel mindig ugyanabban az időpontban (hétvégén is) az ágyban, bármilyen okból történő felkelés előtt hőmérsékletet kell mérnie a hölgynek, mindig ugyanazon a módon (hónaljban, vagy szájban). Egy grafikonon kell vezetni a mért értékeket. Amennyiben egy hőmérséklet kiugrás tapasztalható (itt tizedfokokra kell gondolni, nem egész fokokra) akkor azon a napon történt meg a peteérés. Több hónapos hőmérséklet görbe után lehet igazából következtetéseket levonni. Azonban a hőmérős módszer eredményességét nagymértékben rontja, hogy egy kis megfázás, vagy egy hosszabb idejű, a megszokottól eltérő éjszakai ébrenlét jelentősen befolyásolhatja, és ezzel meghamisíthatja az adatokat.


A méhnyak váladékának vizsgálatával is lehet bizonyos következtetésekre jutni a peteéréssel kapcsolatban. Peteéréskor ugyanis a méhnyakból származó váladék állaga megváltozik. Az eredetileg kocsonyás, sűrű, tapadós váladék vizesen folyós, híg, nyúlékony lesz. A hüvely mélyén található meg a méhnyak, innen kell egy kis mennyiségű váladékot venni, és annak állagát kell megvizsgálni. A vizsgálat elvégzése nem veszélyezteti az egészséget, bárki tiszta kezével nyugodtan megérintheti a méhnyak területét. Ennek vizsgálatához szintén egy kis elszántság, egy kis odafigyelés szükséges. 1-2 hónapig ajánlott ezt a vizsgálódást naponta, vagy 2 naponta elvégezni, utána már ritkábban is informatív a vizsgálat, ugyanis a hölgyek felfedezik és megismerik az apróbb változásokat is.


A méhnyak keménysége is nagyon sok segítséget nyújthat, és az előző vizsgálat eredményét kiegészítheti. A méhnyak nem termékeny időszakban tapintatra az orrhegy tapintatához hasonló, kemény terület, azonban termékeny időszakban megpuhul, az ajkak tapintatához hasonló. Itt is érdemes a változásokat pár hónapig követni, majd ezt követően már 1-1 pillanatnyi állapotból is sok információ nyerhető.


Néhány hónapos vizsgálattal a peteérés időpontja, és így a fogamzás szempontjából legmegfelelőbb időpont többé-kevésbé pontosan meghatározható, illetve a peteérés elmaradásának a gyanúja felvethető.



2. Megfelelő időpont az együttlétre


A fent említett peteérés időszaka az az időpont, amikor a megtermékenyülés bekövetkezhet, ezért ezekben a napokban érdemes a házaspárnak házaséletet élni. Sok hölgy érzékeli a peteérés okozta kellemetlen alhasi feszítő, esetleg valamelyest fájdalmat okozó érzést, és pont ilyenkor kerülik az együttlétet. Ez azonban jelentősen csökkenti a teherbeesés valószínűségét akkor is, ha az ezt megelőző napokban, vagy a kellemetlen érzés elmúlta utáni napokban együtt vannak. A petesejt 24 óráig életképes a női szervezetben, a hímivarsejt 48 óráig, így egy hónapban csupán 3 nap az, ami fogamzó képes időszak egy házaspár életében. A fogamzó képesség szempontjából ideálisnak ítélt együttlét időpontja előtt jobb, ha a házaspár 3-4 napig nem él házaséletet. Erre azért van szükség, mert a férfi szervezetben a megfelelő számú hímivarsejt termeléséhez ennyi idő szükséges. "

2008. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszike
2008. nov. 16. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!