Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A duomox tabletta miatt...

A duomox tabletta miatt kimaradhat menszesz?

Figyelt kérdés
Tegnap kellett volna megjönnie, fáj is a hasam, olyan, mintha meg akarna jönni, de mégsem történik semmmi.
2008. nov. 16. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel antibiotikum, és semmi hormont nem tartalmaz nem. Kivéve, ha fogamzásgátlót szedsz. Ugyanis a fogigátlók mellett ha antibiotikumot szedsz, mellette egyéb módon védekezni kell ( pl gumival ) mivel az antibigyó befolyásolja a fogamzásgátló felszívódását. Vagyis, ha szedsz, és nem védekeztél más módon simán teherbe eshettél.
2008. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ha viszont baba van a késés hátterében, akkor most ártok neki ezzel?

Sajnos egy fertőzés miatt kell szednem, plussz méhszájsebem van!

Mit tegyek?

2008. nov. 16. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg amíg nem marad ki a menzesz, nincs kapcsolat a baba és az anya teste között. Ahogy megtermékenyül, lényegében kb. egy hétig "lebeg" a szervezetedben. Utána eljut a méhbe, és elkezd beágyazódni, ez idő alatt a szikhólyag táplálja, vagyis szintén nem az anya. Úgy mondják, ilyenkor a "mindent, vagy semmit elv van érvényben. Azaz, ha egészséges a terhesség, nem ártottál neki ez idő alatt lényegében semmivel. Ha meg nem, akkor sajnos elmegy a baba függetlenül attól, hogy szedtél-e valamit vagy sem. Bár a Duomox egy "lórúgás" legjobb tudomásom szerint, ha a fogantatás előtt vagy környékén szedted, szerintem nem ártott. Csinálj egy tesztet, főleg, ha fogigátlót szedtél, hiszen akkor nem igazán késhet egy napot sem. (első voltam )
2008. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És megint én: a méhszájsebbel ki lehet hordani a terhességet. Nekem is volt, a szüléssel pedig ( ahogy kitágult a méhszáj ) spontán, magától eltűnt. Lehet hormonális oka is hogy ott van. Nekem azóta is hol előjön, hol eltűnik, a hormonális változásoktól függően.
2008. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm!

Tablettát nem szedek, és mivel próbálkozunk már egy ideje, így akár most össze is jöhetett. Az orvos tud erről, és ennek ismeretében kaptam a duomoxot, bár amikor megvizsgált, még nem látott semmit, de szerinte ez könnyen előfordulhat ha még korai a terhesség!

Most akkor csináljak egy tesztet?

Egy hete negatív volt!

2008. nov. 16. 20:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja bocs most látom csak, hogy kettesben vagyunk! Ne haragudj!Kissé ideges vagyok emiatt, és úgy tűnik szétszórt is!
2008. nov. 16. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, kettesben vagyunk, úgy látszik, még mindig. Persze, csinálj tesztet, mi veszítenivalód van?! AMúgy hamarabb "látja" a teszt a terhességet, mint az orvos. Ha meg már ki is maradt a mensid ( értem ezalatt, hogy már késik) akkor már lehet, hogy reggeli első vizelet sem kell hozzá, bármely napszakban kimutathatja. Ha meg negatívat mutat, lehet pszichés oka is a késésnek, egész egyszerűen az, hogy "na, most azért talán mégse lenne jó, ha ebben a hónapban jött volna össze a gyógyszer miatt". Ilyenkor csakazértis szórakozik a szervezetünk egy kicsit. Írd meg az eredményt, kíváncsi vagyok....
2008. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Ma délután teszteltem, és negatív lett :(, de két tesztet vettem :)

A másikat egy reggeli próbára tartogatom!

Köszönöm egyébként, hogy írtál! Én magam is elgondolkodtam azon, amit te is felvetettél, hogy a szervezetünk tudja mikor mire van szüksége! Ez jó dolog, de a lelki oldala megint más. Lehet, hogy hülyeség, de azért még mindig reménykedem. de nem fogok összetörni, ha most nem lesz babánk,jön Ő, ha jönnie kell. Egy babát már elvesztettünk, igaz még nagyon korai időszakban. Akkor is igyekeztem úgy felfogni, hogy bizonyára meg volt oka, hogy elment. Mindenesetre jövőhéten megyek nőgyógyászhoz kontroll vizsgálatra, és akkor minden kiderül, de addig is bízom a csodában! Ha nem bánod, megírnám mi volt. Ha addig történne valami, megírom!

2008. nov. 17. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Az állandó levelező partnered vagyok :-)


Persze, írd meg nyugodtan, hogy mi volt. Akár priviben is.

2008. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!