Használtam, de engem nem nyugtat meg az a féle sterilizálás, főleg nem nagyüzemben, ahogy a tápszeres babáknál kell.
2016. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/25 anonim válasza:
Bármilyen cumisüveget "önsterilizálóvá" lehet alakítani, a koraszülött osztályon mutattak rá erre. Kis víz, a cumit benyomod alulra, rá a kupak lazán és kész.
De ez csak "vészhelyzetben" ideális. Napi szinten több cumisüveggel pazarló, kényelmetlen, kellemetlen és nem is olyan "alapos", mint egy nagy fertőtlenítőbe pakolnád (ott jobban átjárja a gőz az egészet).
Hogy lehet olyan kicsi a konyha, hogy egy kb. 30 centis fertőtlenítő se fér be?
2016. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
3/25 anonim válasza:
Most rákerestem erre az üvegre, de nem igazán értem, hogy mitől lesz önsterilizáló. Nem értem a működési elvét, vagyis nem találtam jó leírást. Hogy kell ezt elképzelni?
2016. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/25 anonim válasza:
Használtunk a gyerek három hetes korától, és szuper jól bevált. Nem is.sterilizaltunjk máshogy, nem volt soha gond. Mondjuk a konyhánk alapból tiszta, tehát nem a mocsokból kellett kimosni soha a cumisüveget,.így szerintem bőven jó megoldás, hogy percekig forró gőz/víz mossa át a mikróban az üveget.
2016. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
5/25 A kérdező kommentje:
2: polgári lakásunk van, azaz a konyha egy főzősarok igazán az előszobában. De valóban, rosszul fogalmaztam, bedugni nem tudjuk a gépet, mert ahhoz a konyhán kellene átvezetni a kábelt, de nincs egyébként pakolófelület sem már.:) Szóval mindenképp kizártuk az elektromosat.
3:én sem értem...gondolom, hogy a gőz miatt, nem?
2016. jan. 10. 10:47
6/25 anonim válasza:
3-as,
semmi extra, annyi csak hogy egészen szétszedhető és a kupakon kívül minden belepakolható az üvegbe, így mini "gőzsterilizáló" lesz belőle:
3-as vagyok, köszi a leírást. Egy időben én kifőztem. De utána azon kezdtem gondolkodni, hogy az a forró víz, vajon milyen anyagokat old ki abból az üvegből, főleg mindennapos kifőzés mellett. Valamint mi avent csaló cumit használtunk, és a kifőzéssel nem lehet a belsejét fertőtleníteni. Mikrósan sem akartam sterilizálni, mert ugye a mikrohullám sem a legegészségesebb. Utána áttértem a chico fertőtlenítő folyadékra, elmosom az üveget, bele a fertőtlenítős folyadékba, majd újra alaposan! elmosom. Nekem ez vált be.
2016. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/25 A kérdező kommentje:
7: és mi alapján jutottál arra a következtetésre, hogy a folyadék a zacskóban egészségesebb a mikrós és a sima kifőzésnél?
2016. jan. 10. 11:04
9/25 anonim válasza:
Mindkét gyerekem tápszeres van/volt. És MAM-ot használtunk /használunk mindkettőnél.
Nekem bevált. Pikk-pakk lehet sterilizálni.
Meg a tisztítása is könnyű, alaposan ki lehet mosni, mivel le lehet szedni az alját is.
2016. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/25 anonim válasza:
Ugye a mikrohullámú káros hatása már több vizsgálat, teszt által kimutatott. Aki főzésnél pedig azon gondolkodtam, hogy a műanyag, és szilikon elemeinek kémiai kötését mennyire bonthatja, gyengítheti a forró víz. Ha megbomlott a kémiai kötés, akkor utána abból milyen anyagok szivárognak ki a benne levő folyadékba? A dobozokra rá szokták írni, hogy ha sérült az üveg (nyilván nem arra gondolnak ha eltörik), akkor ki kell cserélni. Azt gondolom, hogy pont emiatt írják. A folyadék sem egészséges, de miután nagyon alaposan elmosom, nagyon alaposan átöblítem, emiatt gondolom, hogy a fertőtlenítős folyadék mint szennyeződés nem marad az üveg falán, így nem nyeli be a tápival, vízzel. Lehet, hogy ez nem helyt álló gondolat, de én így gondolkodtam.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!