Miért nem eszik a 4 hónapos babám? Bővebben a leírásban.
#20. Igen, bizonyára ez "miben érint ez engem, saját dolga" a hozzáállás vezet a csomagtartós meg hasonló tragédiákhoz is.
Persze, úgy csinálja, ahogy akarja.
De nehogy már bűn legyen egy anonim oldalon felhívni a figyelmét arra, hogy épp most alapozza meg a gyermeke felnőttkori emésztőrendszeri problémáit, és hogy az orvosa nem kimondottan "up to date", ha finoman akarunk fogalmazni...
Vagy ha mégis úgy dönt, hogy a régi, jól bevált dolgokban hisz, akkor meg fogzásra jó szívvel tudom ajánlani az alábbiakat:"A fogzás okozta sírás és nyugtalanság csillapítására szintén számtalan módszert bevetettek. Farkas fogával dörzsölgették, nyúlvelővel, pálinkával, levágott kakas taréjából kifolyó vérrel kenegették. Ha egyik sem használt, száraz kenyeret, templomkulcsot vagy szalonnabőrt adtak a gyermek kezébe, hogy ezeket rágcsálja. Végső esetben pedig orvoshoz fordultak, aki bemetszette a fogínyt."
"Kizárólag szoptatott csecsemők esetében kb. hat hónapos kortól vezessük be a szoptatás mellé a kiegészítő táplálást, mivel ekkor a kizárólagos anyatejes táplálás már nem fedezi a gyermek igényeit. Tápszeres gyermekek esetében a kiegészítő táplálás bevezetése már 4 hónapos kortól fokozatosan megkezdhető.
Érdemes mindig a csecsemő fejlettségét, érettségét szem előtt tartani a hozzátáplálás megkezdésének időzítésekor. Érettségre utal, ha egy csecsemő már stabilan ültethető, érdeklődik az ételek iránt, nyúl értük, szájához emel tárgyakat. Ebben segít, ha a csecsemő hozzátáplálásának bevezetése a családi közös étkezésekkel együtt történik, természetes folyamatként illesztve a család életébe."
A Bethesda oldalán olvasható...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!