Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéshez szükséges a...

Császármetszéshez szükséges a tágulás?

Figyelt kérdés
Az orvosommal megbeszéltük,hogy császáros leszek.A 38. héten csütörtökön erős görcseim voltak,föl is fektettek a szülőágyra.Azt mondták,hogy vajúdok egy kicsit és 16-kor meg is műt.Tágulni azonban nem tágultam rendesen,később pedig a fájások is elmúltak,azt mondták ez mind csak jósló volt,meg,hogy tágulás nélkül nem lehet császározni.Azóta kétnaponta vizsgálnak hüvelyileg,nst-vel és áramlást is néznek.Meddig fog ez így menni?
2010. jún. 9. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szükséges császárhoz a tágulás, hiszen nem a hüvelyen át vezsik ki a babát. Nem tudom, miért mondta ezt neked az orvosod. Rengeteg nőt császároznk úgy, hogy a szülése közel sincs a beinduláshoz.
2010. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy nem kell tágulás. Sőt ez biztos, különben nem lehetne programozott császárt csinálni.
2010. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosod azt várja, hogy természetesen induljon meg a szülés, hogy a baba akkor jöjjön ki amikor akar, hiszen így a legegészségesebb.
2010. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, azt várja, hogy meginduljon magától. Nem a császár miatt kell hanem azért, hogy a baba amikor megszületik könnyebben tudjon alkalmazkozni a kinti léthez. Kell ez a stressz neki ahhoz. És nem mellesleg neked is kell pár órát vajúdni ahhoz, hogy rendben meginduljon a tejed és hamarabb visszaálljon a tested a normál állapotába. Szóval ez a Te és a baba érdeke, a császárhoz semmi köze.
2010. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!