Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben másabb az indított...

Miben másabb az indított szülés mint a sima? Mivel végzik, infúzió? Rövidül ezáltal a vajúdás?

Figyelt kérdés
Oxitocin? Mert olyat kaptam az első szűlésnél is, csakhát nem azzal indultak a dolgok. Hogy zajlik?
2010. jún. 2. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam az elsőt indították. Felkötötték az oxitocint, elkezdődtek a fájások, aztán egyre erősebb fájások lettek. Aztán burkot repesztettek, és szültem. Nagyon erős fájásaim voltak, szinte nem volt fájásszünetem 7,5 órát tartott első gyerek volt a 41 héten.

A második spontán indult minden ment mint a nagykönyvben 4 óra vajudás után hipp-hopp meglett a második fiam.

2010. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is indított volt. Oxytocin, majd burokrepesztés. 7 órát vajúdtam a kiírt napomon :)
2010. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fájdalmasabb.
2010. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Indított volt nekem is. 41+4napnál. Reggel 8 tól éjfélig akkor döntöttek úgy hogy császároznak mert ahogy felálltam az összes fájásom el is múlt sajnos. Nekem semmit nem ért az oxi infúzió... 8kor feltettek egy tágító ballont az leesett délre vártunk 1 órát semmi fájás burokrepesztés várakozás semmi fájás, 5től oxi infúzió semmi fájás 11kor azt hittem szétszakad a szemérem csontom kiderült hogy nem fér be a feje a szülőcsatornába (kicsit kinőtte a terét és törte a csontot a feje :) ) Infúzió + antibiotikum mert streptococcus pozitív voltam, éjfélkor műtő 0óra 18kor meg volt a kisfiam. De nekünk sajnos amúgy sem tudott volna megszületni mert 2szer a lábán és egyszer a nyakán volt a köldökzsinór.
2010. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is indított szülésem volt. Oxitocin, burokrepesztés stb... Nálam csak 3 óra volt a vajúdás és 5 perc a szülés, mert nagyon ki voltam tágulva. Szerintem a "gyorsaság" ettől függ (mármint hogy mennyire vagy kitágulva az elején).
2010. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is indított volt! Első gyerek és 2 és fél óra alatt meglett miután bekötötték az oxitocint!
2010. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!