Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap este óta fájdogál,...

Tegnap este óta fájdogál, szúr a hasam a jobb oldalon. A babám is folyton azon a felén van, és elég keveset mocorgott. Ez már lehet a szülés jele?

Figyelt kérdés
Elég kemény is a hasam,és néha már érzem a derekamban is a fájást.De a magzatvíz még nem folyt el,nem is görcsölök,inkább csak szúr a jobb petefészkemnél és a bal vesémnél?Szombatra vagyok kiírva.Mire számítsak?
2008. okt. 23. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem azonnal pakolj,készülödj és indulj a korházba,mert ez már igenis jelentheti a szülés beindulását,van akiknél egyszerüen csak derékfájással kezdödik,meg én ugy tudom,hogy az amugysem jó jel,hogyha kemény a hasad,fölleg ha még görcsölsz is!

Most komolyan szerintem indulj be a korházba,nehogy valami baj legyen,jobb inkább elkerülni és megelözni a rosszat,nem???legalább kivizsgálnak és megmondják mire számithatsz,és hogyha nem is a szülés indult be akkor is legalább megnyugodnál,nem???

2008. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mÉG VÁROK EGY KICSIT,HÁTHA JOBB LESZ-A BABÓ IS BEINDULT,BIZTOS FELKELT.MEG HA ÉN EZT BEMONDOM A TELEFONBA A MENTŐKNEK,KI SE JÖNNEK-SAJNOS NINCS ITTHON SENKI AKI BEVIHETNE
2008. okt. 23. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Lehet már a szülés jele, de azért ezzel még nem kell a kórházba rohanni azonnal szerintem. Nagy eséllyel egy vizsgálat után visszafordítanának, vagy bent tartanának már szülésig, lehet, hogy még napokig és azt gondolom te sem szeretnéd...

A méhösszehúzódások kisugározhatnak derék felé, a jóslófájásokat és a korai vajúdási fájásokat sokan csak derékban érzik eleinte. Mindenképpen legyen már a cuccod összepakolva, ha folyik a magzatvized, akkor természetesen egyből indulj be a kórházba, ha nincs magzatvízszivárgás, akkor viszont ráérsz akkor indulni, amikor már rendszeresednek a fájások.

Azt mondják, hogy amint valóban beindul a szülés, abban a pillanatban elmúlik az emberben a kétség, hogy ez most vajúdási fájdalom, vagy bármi más. Ilyen esetekre, mint a tied szokták javasolni a melegebb ülőfürdőt, valamint a sétát, mert ezek a jóslófájást megszüntethetik, viszont ha igazi fájásról van szó, akkor begyorsítják a folyamatot!

Sok sikert!

2008. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!