Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikresek. Hányadik héten...

Ikresek. Hányadik héten születtek a babák?

Figyelt kérdés

Császár vagy hüvelyi szülés volt?

Én még nem szültem, első terhességem és ikrekkel vagyok terhes. A dokim azt mondta ha az egyik befordul akkor megpróbálhatom a hüvelyit. Szerintetek?


2010. máj. 29. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 36. hétben szültem császárral. Nagyon szerettem volna legalább megpróbálni a sima szülést, de a laborértékeim miatt sürgős műtét lett. Egyébként mindketten fejvégűek voltak, de ettől függetlenül az orvosom nem nagyon örült annak, hogy hüvelyi úton szülessenek. Azt mondta, veszélyes, nagyon sok komplikáció adódhat. Erre én azt gondoltam, hogy egyes szülésnél is bármi lehet. De végül az élet eldöntötte, és azt mondták, jobb volt így mert a felső baba nagyon magasan volt, könnyen keresztbe fordulhatott volna.

Ma már azt mondom, a legfontosabb a biztonság. Gyors, 45 perces műtét volt, semmi komplikáció nem volt, utána 3 nap volt extragáz, és kb egy hét nehéz, majd rohamos javulás.

Hány hetes vagy? Hol fogsz szülni?

Sok sikert!

2010. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sógornőm 38. hétben szülte a fiúkat, hüvelyi úton. Be voltak fordulva mind ketten.
2010. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
29 hetesek vagyunk, Szolnokon fogok szülni.
2010. máj. 29. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ikreket várok, 25 hetes vagyok. Nekem is azt mondta a dokim, hogy ha az első baba be van fordulva, a másik meg nincs keresztbe, akkor megpróbálhatom megszülni őket hüvelyi úton. (mondjuk nekem van egy másfél éves lányom, tehát nem első szülés lesz, nem tudom ez számít e ennél egyátalán, de őt elég könnyen szültem) Van aki ikreseket helyből császároz.

Engem is érdekel a téma, pénteken megyek a dokimhoz, még beszéni fogok vele erről, hogy akkor hogy is legyen ha így maradnak a kicsik (első befordulva, második faros egyenlőre)

2010. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
39. héten születtek a fiaim hüvelyi úton és hárman voltak. Sok sikert a szüléshez és az utána következő időszakhoz!
2010. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Húúúú utolsó nem irigyellek! Nagyon nehéz volt a 3 picivel? Bírtad őket rendesen szoptatni?
2010. jún. 4. 07:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Én betöltött 37. héten szültem, mivel mindketten jól feküdtek megpróbáltuk a temészetes szülést, de sajnos a kislányom (ő volt a B baba) nagyon akart volna sietni kifelé, így kinyomta a kisfiam buksiját a szülőcsatornából ezért a vége császár lett. Felkelni utána nagyon rossz volt, de én akkor azt mondtam, hogy még ez is semmi a félperces fájásokhoz képest:) Szerintem teljesen mindegy hogyan szülsz, a lényeg, hogy jó sokáig bentmaradjanak a babák és egészségesek legyenek.


Nagyon sok boldogságot hozzájuk!

2010. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen, itt van a buktatója a dolognak, a szoptatás. Egy gyereknek még elég lett volna a tejem, de háromnál esélytelen voltam. Mindegyik fiamnál pótolni kellett az anyatejet tápszerrel, pedig folyamatosan szoptattam, fejtem. :-( A legdurvább az volt, mikor 3-4 hósak voltak. Abban a hónapban volt 50ezer is, amit tápszerre költöttünk mert rengeteget ettek. De amúgy az egyéb dolgok nem voltak annyira macerásak. A férjem édesapja csinált nekünk egy olyan pelenkázót, amire mind a hárman felfértek egyszerre. Egyszerre tesszük be most már a nagy kádba őket és a fürdetés után sorban szedi ki őket a férjem a pelenkázóra és megy a törölgetés/öltöztetés. Amelyik törpe készen van, megkapja a tejcsijét és megy a kanapéra. De, hogy jót is mondjak: sokkal egyszerűbb nagyobb tételben főzni a gyerekeknek szerintem, mint egy gyereknél. Talán így kevesebb a kidobandó. Viszont őrült összeg a gyerekek ellátása, a max gyedem és a családi pótlék messze nem elég mindenre. Már a nyolcadik méretet hordjuk születésük óta, szóval kb. 2-3 havonta teljes ruhatárcsere van és sose úgy jön ki, hogy évszakonként válthatnánk.

Egyébként én úgy hallottam, hogy a hüvelyi és a császáros szülés között csak az a különbség, hogy a hüvelyinél a vajúdás tart tovább és akkor fáj jobban, a császárnál meg utána a heg (elvégre egy hasi műtétről beszélünk).

2010. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!