Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájásokkal kezdődött a...

Milyen fájásokkal kezdődött a szülés? Illetve akkor mocorgot a picikétek?

Figyelt kérdés

Párran azt mondják, h ha elkezdődik a szülés akkor nem mocorog a baba és mensi szerű görcsöt kellene érezni ami a derékba is belenyilal.

Ez törvény szerű?

39hét 6naposak vagyunk



2017. szept. 4. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt derékfájdalmam, simán görcsöltem. Először a méhem majd a teljes hasam éreztem, ahogy teltek az órák. Otthon voltam és direkt figyeltem, hogy mozog-e a pici és igen, volt hogy megmozdult. De nagyon ritka volt.. Féltettem és mindig megnyugodtam amikor éreztem, hogy megmoccan.
2017. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a derekamba egyáltalán nem nyilallt, az nem is fájt, oda nem sugárzott semmi. 3x szültem, ilyet egyet sem érezem. És a menseshez csak a legelején hasonlítottak a fájások, később már olyan erős volt, hogy nem tudom semmihez sem hasonlítani... Viszont nekem a fura az volt, hogy vajudás közepe tájékán is főleg a hasam alsó részében érezem a fájásokat, jó erősen (azt mondják, az igazi fájásoknál már az egész has fáj), pedig már bő 2 ujjnyira kinyíltam, és egyérelmű, hogy vajudás volt. :) Pláne, hogy harmadszor onnantól kb. 1 óra alatt kint volt a baba.

Szóval sokféle lehet a vajudás, mindenkinél más. De az biztos, hogy fantasztikus élmény a szülés!!!

Hány hetes vagy? Könnyű szép szülést!!! :)

2017. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első szülésnél 10-20 percenként volt menzi szerű görcs ami pont olyan volt, mint korábban a jóslófájás. Nem is tűnt fel hamar, csakhogy tágulásos vérzésem volt és zuhanyra erősebbek lettek.

A másodiknál vártam őket túlhordásnál bábakoktél után, keményedés volt amely 2 oldalról indult középre. 3 keményedés után nagyon gyorsan erősödtek.

2017. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első babám mocorgott közben, a második nem de ő amúgy se vitte túlzásba a mozgást az utolsó hetekben.
2017. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

39hét 6naposak vagyunk. első baba :)

Azért kérdezem, mert pár órája elkezdett nagyon alul fájni. Bele bele nyilal meg is kell álnom annyira fáj. Meg egy kicsit meg is kell kapaszkodjak. Rendszer nincs benne. Ilyet eddig nem éreztem. Viszont mensi szerű görcsöt, derékba nyilaló fájdalmat nem érzek. A jóslóim az mensi szerű görcsök voltak. Ma reggel éreztem egy darab ilyen mensi szerű fájást azóta semmi. Gondolom ez még nem a szülés kezdete hiszen itt kételkedem.. :) nem tudom jelent e valamit, de hasmenésem volt.. Nem ettem semmi olyat ami meghajthatott volna. az meg, h hasmenésem legyen az meg olyan ritka mint a fehérholló. Még a bábakoktél sem hajtott meg. Ez is egy jel lehet? A picikém ugyan úgy 1000rel mocorog mintha mise történt volna. :) lehet, h nyom egy ideget és azt érzem?

2017. szept. 4. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, lehet belőle szülés. Idővel kiderül úgyis. Az eleje sokszor ilyen bizonytalanabb lehet, persze az 5 perceseket úgyis észreveszed majd. Első babám még szülőszobán 2 fájás között is sokat mozgott. Fájás közben nyilván nem.
2017. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Mivel ahányan vagyunk, annyi féle szülés, így lehet, hogy neked így indul. Ezek a nyilallások ugyanúgy jönnek mint a fájások, azaz időközönként jön, aztán kis szünet? Lehet, hogy a rendszertelen fog rendeződni. Ahogy valaki írta is, ha zuhanyra erősödik, akkor már fájás. Ha nem, akkor lehet, hogy csak valami mást érzel. Vagy nyom a baba, vagy nyílik a méhszáj... Csak tippelgetek. De hamarosan úgyis megtudod, mi van! Majd írj, hogy mi lett belőle!
2017. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fajasokra ebredtem de a hasam kozepetol gorcsolt a baba nem mocorgott mert mar 2 hete nagyon lent volt a buksija. Derekamba nem nyilalt inkabb a labaim fajtak amikor mehosszehuzodasaim voltak.
2017. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 39+6 naposan szültem es nekem folyamatosan mozgott a baba meg nst alatt is. Talán 4 órával a szülés lőtt mar nem éreztem a mozgást de a magzatviz elfolyastol meg vagy 5-6 órán át mozgott...
2017. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgytűnik, h vakriasztás volt :( jómeleg zuhanyzás után még éreztem ezeket a fájásokat, de miután lefeküdtem aludni akkor elmúlt. Hát most kicsit elkeseredtem. Csak lesz már valami ebben a pár napban. :)
2017. szept. 5. 05:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!