Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor eljön a szülés ideje...

Amikor eljön a szülés ideje akkor mennyi ideig kell a kórházban lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon utálok kórházban lenni, csak hát majd én is szülni fogok mivel terhes vagyok és muszáj ezen keresztül mennem...
2016. jún. 18. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
3-4 napot, attól függően, hogy délelőtt, vagy délután születik-e, minimum 72 óra a szüléstől.
2016. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja.Nálunk természetes szülés esetén 4 nap(a szülés napja 0.napnak számít),császár esetén 5 nap.
2016. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-4 nap úgy emlékszem 18:00 utáni szülésnél 4 nap,én még negyed 6kor szültem ezért 3 napot kellett bent maradnom
2016. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na igen az átlag, ha nins gond.

6 napot töltöttem bent. A baba súlya nem gyarapodott úgy, ahogy kellett volna. Egy szobatársam 8 napig volt bent, mekóniumos vízből született a baba és a laborértékek 8. napon lettek megfelelőek.

Egyébként hétfőn délelőtt szültem (hüvelyi úton) és csütörtökön hazamehettünk volna. Csak hogy akkor jött a hír, hogy jóval túllépte a baba a 10% fogyást és utána is nehezen indult meg a súlya.

2016. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő. Én első babánál 72 órát voltam pont, másodiknál 60 órát, mert úgy jött ki és sokan voltak, pörgették ki a kismamákat.
2016. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 nap komplikációmentes hüvelyi szülésnél, 5 nap császár esetén.

De saját felelősségre akár pár óra után haza lehet menni.


Viszont! Nekem komplikált hüvelyi szülésem volt, a gyerek pedig preventíven antibiotikumot kapott, mivel 2 nappal szülés előtt Straphylococcust tenyésztettek ki nálam és várnunk kellett, hogy visszaérjen a gyerek laboreredménye.


Így azt javaslom, hogy ha kicsi komplikáció is van, a 3 napot tartsd be, hiszen őt és téged is meg kell figyelniük.


Nekem annyi volt, hogy péntek hajnalban szültem, vesztettem egy liter vért, számos komplikáció volt. Hétfő reggel visszajött a labor, hogy a gyerek nem fertőződött. Branült kiszedték. Felöltözve vártuk a zárójelentéseket, amikor berongyolt az ügyeletes orvos, hogy a főorvos utasítására transzfúziót kell kapnom, annyira alacsony a hemoglobinom a vérveszteség miatt.

Mondtam, hogy kizárt, már kiszedtek minden tűt belőlem, a gyerek egészséges, én koccolok haza. Fenyegetőzött mindenfélével, de tudtam, hogy nem tarthatnak bent akaratom ellenére. Így némi vita után kaptam egy "saját felelősségére távozik" papírt, amit aláírtam, aztán hazajöttünk.

Ennek két éve, még élek, úgyhogy nem volt téved döntés részemről. De kiemelem, hogy pénteken szültem és ez már hétfő reggel volt.

2016. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ambulánsan is lehet szülni.A 2 órás megfigyelés után akár haza is mehettek.Csak ezt nem reklámozzák,nem szeretik az orvosok.
2016. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!