Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a könnyebb, jobb...

Melyik a könnyebb, jobb szülés ami természetesen magától indul meg vagy amelyiket úgy inditják?

Figyelt kérdés
Kiváncsiságból kérdezzem... 33 hetes kismama
2008. szept. 26. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a természetes...


Általában az indított szülésnél több a komplikáció. Én legalábbis annak a híve vagyok - természetesen a sürgős, indokolt eseteket kivéve - hogy ne avatkozzunk a természet rendjébe, ha nem muszáj...


A barátnőm példáját tudnám hozni, 3 gyereket szült, ebből a második indított volt, mert túlhordta. Azt mondta, össze sem lehetett hasonlítani, sokkal rosszabb és nehezebb volt, amikor indították. Könnyű, természetes szülést!

2008. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az első magától indult,teljesn komplikációmentes volt,és nagyon szép emlék ma is.A másik kettőt indították túlhordás miatt,egyiket 42hetesen,másikat 41 hetesen,és mindkettővel meg kellett végül császározni sajnos.

De nem volt választási lehetőségem,a gyerekeim egészsége múlott rajta.

Remélem neked sikerül természetesen és könnyen szülnöd.


minden jót,üdv

2008. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indított volt, mert a baba 41.héten sem akart kijönni.Először burokrepesztés, majd oxitocin.1 és fél óra alatt megvoltam.Fájdalmas, de gyönyörű emlék és jó, hogy nem húzodott el órákig.Szép szülést neked is!
2008. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy indították 36hetesen,mert kevés volt a magzatvizem.4 óra alatt meglett a kislányom.Első baba volt.
2008. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is inditott volt a szulesem es sajnos nekem 18 ora oszaba telt mire meszultem a lanyomat mar akartak csaszarozni, de hal istennek nem kellet vegulis!!, jobb a termeszetes szules szerintem!
2008. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobb,ha természetesen indul be a szülés.Nekem indították 15 óra vajudás+császármetszés lett a vége.
2008. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőt indították a 41 hét végén, oxitocinos infúzióval gerjedtek a fájások, fekve vajudtam, burkot kellett repeszteni, nem volt fájásszünetem, iszonyat erős fájdalmaim voltak, nehezen tágultam, korán jöttek a tolófájások, nyomnom kellett a kicsi préselődött kifelé teljesen szétszakadtam.

A második spontán indult, spontán repedt a burok, vajudás közben sétálhattam, háborítatlanul szépen született a babám 4 óra vajudás után.

Én mindkettőt kitapasztaltam, mondjuk a másodiknál a 36 héttől napi 2 csésze málnalevél teát ittam, hogy könnyebben táguljak. - nagyon bevált.


Szép szülést kívánok!

2008. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőt burokrepesztéssel indították mert érett volt a lepény és nem hordhattam túl. Öt óra alatt fájdalomcsillapítás,vágás nélkül "könnyen" meglett a lányom. A másodikat majd áprilisban megtudom:-) Neked pedig szorítok!
2008. szept. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor indítanak, ha kell oxitocinos infulzió is akkor sokkal intenzívebben jönnek a fájások, és lehet ugyan addig tart mintha magától indulna.De ha indokolt, vagy ti aggódtok a babáért és ti kéritek az indítást, akkor megéri.
2008. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!