Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanság szülni fogok vagy...

Mostanság szülni fogok vagy nem? Szerintetek? 37hetes vok .

Figyelt kérdés
összefoglalva: tegnap reggel óta folyamatos mensi szerű fájdalom, derekam-csípőim fájnak(tompán, de folyamatosan), rengeteget keményedek, de össze-vissza. időnként nyilallás a hüvelyemben és úgy érzem szétrepedek,de ez csak egy-egy pillanatig tart.este 9körül elment a nyákdugóm (vagy csak egy része). a babóka mocorog. az zavar, hogy a derekam folyamatosan fáj és a mensi szerű 'görcs' is folyamatos. nincs mit mérni,hisz nincs szünet, max a keményedéseket. azok hol 15, hol 25 percenként vannak. összességében sűrűsödtek és erősödtek, de nem mondanám, hogy fáj, inkább csak fájdogál(persze ez is relatív). aludni keveset tudtam. meleg zuhanyra nem múlt el. ma a dokim hazaküldött, hogy 1-2hétig még nem lesz szülés... és akkor most szülésig így maradok?? elég fárasztó lesz így még addig... azt hittem a jósló fájások bizonyos időközönként jelentkeznek csak, majd elmúlnak. egyre tovább tartanak a keményedések, mármint percekben mérve. kakilni már 3x voltam. amúgy gyerek befordulva, leszállva. szóval?
2010. márc. 26. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodikommal így töltöttem az utolsó 3 hetet. :o( Pedig nekem a dokim azt mondta, hogy bármikor beindulhat, én is nagyon reménykedtem is, két ujjnyira nyitva voltam... :o(

Ami segített, este megittam (szülésznő tanácsára) egy fél pohár vörösbort, az kellemesen elbódított, és tudtam aludni, alább hagyott a görcs... (Ja és házi praktikák, szex stb, nem indították be...)

Persze még az is lehet, hogy holnapután megszülsz...

Kitartást, pihenj, amennyit csak tudsz!

Abban viszont reménykedhetsz, hogy ha sokáig tart ez az állapot, akkor könnyebb lesz a szülésed, mert már "előre tágulsz". (Nekem így is lett, sokkal hamarabb megszültem, mint az elsőt)

Szép szülést Neked!

2010. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szorítok, hogy igen, mert elég rossz lehet így. Amúgy számomra érdekes ez a helyzet. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy nemsokára (órákban mérve) itt az idő.
2010. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is a második gyereknél volt ilyen. Ráadásul a nőgyógyász jól rám ijesztett, hogy pici lesz a gyerek súlya, ha korán megszülöm, úgyhogy izgultunk, hogy még maradjon bent. Aztán 39+2-re megszületett a kisfiam 3550 grammal és 55 cm-vel. Pihenni nem tudtam, hiszen az elsővel játszótérre, mászókára stb. kellett menni, a háztartást vezetni kellett, de még így is bent maradt hál' Istennek. Azért jobb, ha kihordod a teljes időt, minél tovább van bent, annál érettebb lesz a kinti élethez.
2010. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! remélem, akkor azért vagy elmúlnak ezek a jóslók vagy átmennek rendes fájásba, mert ez így bizonytalan is és fárasztó is hosszú távon.

azért szerencsés vagyok, mert eddig semmi bajom nem volt a terhességben, imádtam az egészet, mindent meg tudtam csinálni, és azért itt a finisben csak el lehet viselni ennyi kellemetlenséget.. úgy érzem a kisfiam mindent megér!!!!!!! és különben is! ő ennél még többet küzd, mire kibújik! :-)

még egyszer köszi a válaszokat!

2010. márc. 26. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen voltam, aztán egyszer csak elmúlt. Végül a baba rossz szívhangja miatt indítani kellett két nap múlva, így nem tudom, hogy utána meddig húztuk volna. Úgyhogy ezt sajna nem tudhatjuk! Könnyű szülést!
2010. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!