Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debrecenben a Klinikán milyen...

Debrecenben a Klinikán milyen az epidurális érzéstelenités?

Figyelt kérdés
Én ott fogok szülni,és már rákérdeztem az orvostól hogy adható e,mert azzal szeretnék szülni.Kiváncsi vagyok,folyamatosan adagolják e,illetve mennyire fájdalmas igy a szülés?Köszönöm 32 hetes km
2010. márc. 22. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia


Debrecenben szültem (Klinikán) epidurális érzéstelenítéssel. Nekem nagyon 'jót tett', teljesen el tudott lazítani. Mikor kértem hogy adják be, mert már nagyon fájt akkor a neheze még hátra volt. Én rosszul tűröm a fájdalmat, görcsös voltam - nekem kifejezetten ajánlott volt. Az orvosom adta be (merthogy aneszteziológus is) nagyon jól csinálta mert semmit nem éreztem. Igen tudják adagolni ha kéred és ha eltelt egy meghatározott idő.

2010. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,megkérdezhetem hogy igy mennyire erős a fájdalom,illetve végig kitartott neked?Én is nagyon félek a fájdalomtól,ez a baj.
2010. márc. 22. 21:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha így tervezel szülni ne félj a fájdalomtól, mert ez egészen elviselhetővé teszi. Jótékony hatása még az hogy ellazít. Mielőtt megkaptam remegtem, olyan görcsös voltam nem is tágultam szinte semmit..2x kaptam összesen ez kitartott még a varrásig (a vajúdás-szülés 7 óra volt + majdnem egy óra a varrás..)
2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék, gondolj arra, hogy ennek a fájdalomnak van értelme :) Ne izgulj ott jó kezekben leszel. Én Egerből mentem oda :)
2010. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy!
2010. márc. 23. 07:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, hogy a válaszolónak Dr. Czifra Imre volt az orvoa?
2010. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól sejted.
2010. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt mondják Czifra a legjobb anesztes orvos a Klinikán. Bár nekem nem ő adta be az edát, hanem egy nő, de ő is jó volt. Annyi van, hogy amikor adták nekem azt mondta a nő, hogy szóljak ha jön a fájás, mert akkor nem szúrja. De nem jött pedig 2x szúrt meg, mert elsőre nem találta az eda pontot. Meg arra figyelj, hogy legyen egy olyan vérvétel eredményed, ami (talán) két hétnél nem régebbi, mert anélkül nem adják be, de kérdezd, hogy mikori kell mert nem emlékszem, hogy hány hétnél nem lehet régebbi. Egyébként úgy van, hogy bevezetnek egy nagyon vékony csövet a hátadba, azt ráragasztják a hátadra és a válladnál jön ki a vége. Ebbe kapod az érzéstelenítést folyamatosan amikor szükséged van rá. Amikor már szerinted és a gép szerint is a tolófájások közelednek akkor már nem kapsz, mert ugye akkor ki kell nyomni a picit és azt érezned kell. Nekem borzasztóan jó volt, csak így szülnék legközelebb is. Nekem teljesen letompította a fájdalmat. Már csak akkor nem ért semmit amikor varrtak. Repedtem, szakadtam ameddig csak lehetett pedig gátmetszés is volt, és ezért egy óráig varrtak, de akkor hiába adagolták az edát, hiába kaptam helyi érzéstelenítést semmi nem használt. A több mint 4 kilós kisfiam megcsinálta magának a helyet! :)

Sok sikert!!!

2010. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jé, az egri hölgy pedig szerintem szoba társam volt!Enikő??

Én kérdeztem rá Czifára is. Én is Nála szültem, sajna császár lett és fura módon nem ő adta az érzéstelenítőt, pedig tényleg Ő a legjobb! Nekem is egy hölgy szúrta, elsőre sikerült és alig éreztem vmit! Űettől egyálltalán ne félj!! Ha természetes úton szültem volna is kértem volna az EDÁt.

Ügyes legyél!!

6 hós kisasszony anyuja

2010. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.nem az edától félek,azt kaptam már egy visszér mütétnél,tudom milyen.Csak magától a szüléstől,el sem tudom képzelni milyen lehet,mennyire hatásos,sok olyat olvastam itt hogy nem hatott stb.De majd csak lesz valahogy,annyian kibirták már a szülést nem igaz?:-)))
2010. márc. 25. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!