Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hallottam, hogy akinek...

Azt hallottam, hogy akinek rossza szeme az inkább császárral szüljön. Nekem minusz 6os, és folyamatosan romlik. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is annyi, mint a Tied. annak idején mondták, hogy meg lehet próbálni természetesen is, de én nem ragaszkodtam hozzá. igazából nem is a dioptriától függ, hanem a szemfenék állapotától, de én azt meg sem viszgáltattam, doki javasolta a császárt, és az lett. annyira azért nem akartam szenvedni, hogy még azt is kockáztassam érte, hogy romlik a látásom :)
2010. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

jaj de jó, köszi szépen!

mert igazábol én is jobban szeretném a császárt ebben az esetben!

további tapasztalatok?

2010. márc. 18. 11:08
 3/13 A kérdező kommentje:
ja, nem vagyok még terhes, csak érdekel:D
2010. márc. 18. 11:08
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem -6 és -7,5, és hacsak a baba állapota nem indokolja, természetes úton fogok szülni.
2010. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
menj el szemészhez, vizsgáltasd meg a szemed. (ráérsz majd akkor is, ha terhes leszel) aztán az ő véleménye alapján dönts a császár mellett vagy ellen. nekem "csak" -4 mindkét szemem, nálam szóba se jött, hogy a szemem miatt császározni kéne. mondjuk én a kontaktlencse miatt voltam közben szemésznél, minden rendben volt. szülés után egy hónappal is mentem kontrollra, mert bevérzett a szemem szülés közben, de ott is minden rendben volt. a látásélességről meg annyit, hogy szülés után pár hétig rosszabbul láttam, de aztán visszaállt szülés előtti állapotra, a szülés miatt nem romlott egy negyednyit se, pedig sajnos folyamatosan romlik. szóval én a helyedben, hacsak a szemész nem ellenjavallja, a természetes szülés mellett döntenék. persze, ha egyébként nem indokolt a császár.
2010. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem a dioptria, hanem a szemfenék állapota a fontos. Lehet, hogy valakinek nem is rossz a szeme és mégis a szemfeneke rossz.
2010. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nekem -7,5 mindkét szemem. Terhesség alatt én is elmentem szemészhez, aki megnyugtatott, hogy ettől egész nyugodtan lehet természetes úton szülni, mert tényleg a szemfenék állapotától függ. És a kitolási szakaszban úgyis be kell csukni a szemed. Én nagyon sajnáltam volna, ha nem élhetem át ezt a csodát!
2010. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

A nagyfokú rövidlátóknak mindig el kell menni előtte szemészhez, a nőgyógyásznak kell mondanod hogy rövoidlátó vagy (ha pl kontaktlencsés vagy mint én és nem veszi észre magától hogy a kérdés felmerülhet). Engem a 36. hét körül ijesztettek meg ezzel mert nem tudtam róla előtte hogy gondot jelenthet, aztán elmentem a szemészhez és ott megállapították hogy bár -8,25-ös a szemem (elég ijesztően hangzik, a kontaktlencsém "csak" -6,5-es) a szemfenék és egyeben állapota teljesen ép és normális, tehát nincs akadálya a természetes szülésnek. Manapság már nem császároznak csak a rövidlátás ténye miatt bár mondják volt egy idő mikor ez szinte általános volt.

Szerintem ha aktuális lesz, a terhesség során megfelelően tudsz majd tájékozódni a természetes szülés és a császár előnyeiről, hátrányairól, vannak akik eleve a programozott császárt választják, vannak akik elítélik azt aki nem szeretné átélni a természetes szülést. Szerintem olvass el mindent, hallgass meg mindenkit és az alapján dönts, de ne hagyd magad túlságosan befolyásolni, a saját szíved, megérzésed, és főleg az orvosod szavára hallgass majd.

2010. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekem -8 és -9, és még asztigmiám is van, de természetes úton szültem. be kell csukni a szemed, mikor nyomsz.
2010. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is szemfenék függő. Nekem nem rossz a szemem, viszont a cukrom miatt el kellett mennem a 34. héten szemfenkvizsgálatra, azt mondták, ha ott rossz az eredményem, akkor nincs szülés hüvelyi úton.
2010. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!